Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

Банки піднімають ставки за депозитами

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: депозити

  Державні та іноземні банки неохоче піднімають відсотки за депозитами, оскільки це призводить до додаткових відсоткових витрат.

  2930_614cd0f09c1b5.jpeg (43.95 Kb)


  Про це заявив асоційований експерт CASE Україна, колишній заступник директора департаменту фінансової стабільності НБУ Євген Дубогриз.

  За словами експерта, це пов’язано з тим, що фінустанови мають наразі профіцит ліквідності. Водночас приватні банки активно піднімають депозитні ставки.

  «Ставки піднімають переважно приватні банки, іноземні та державні роблять це неохоче. Особливо враховуючи профіцит ліквідності, своїми словами, у більшості таких банків достатньо коштів, щоб вони хотіли залучати додаткові, а нести додаткові відсоткові витрати вони не хочуть», — стверджує Дубогриз.

  Він наголосив, що змінити цю тенденцію може лише підвищення Мінфіном ставок за ОВДП.

  «Змінити тенденцію може підвищення Мінфіном ставок з ОВДП: якщо банки зароблятимуть на ОВДП хоча б 20-22%, вони залучатимуть більше термінових коштів населення, перебалансуватимуть фондування, щоб там була менша частина коштів на вимогу, а більше термінових. І, отже , будуть піднімати ставки», — вважає експерт.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми