Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

Як взяти кредит під час війни

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: кредити

    Банки розуміють потребу та мають адекватні пропозиції відповідно до ринкової ситуації, але для людей, які втратили роботу й не мають накопичень, умови все ще складні.

    5451_65.jpg (90.31 Kb)

    На цей момент в Україні найбільш затребуваними є два види кредитування: споживче та кредити під рефінансування. Про це розповів UBR.ua аналітик компанії «Центр біржових технологій» (ЦБТ) Максим Орищак.
    «У другій половині 2022 року в Україні популярними є два види кредитування: споживче та кредит під рефінансування. Банки розуміють потребу та мають адекватні пропозиції відповідно до ринкової ситуації, але для населення, яке втратило роботу , у якого немає накопичень, яке не має засобів для існування та можливості отримати нове джерело фінансування, умови все ще є складними», — розповів аналітик.

    За його словами, кредит під рефінансування, який дозволить знизити витрати на обслуговування кредитів в інших банках, збільшить загальний термін виплат, але дає змогу зменшити розмір щомісячного платежу. Це дозволяє об’єднати кілька кредитів за ставкою 11-12,5%. Але нададуть такий кредит не всім.
    По-перше, необхідно вкладатися в умови банку про те, що це рефінансування іпотеки, сума кредиту є меншою за 50% поточної ринкової вартості іпотеки, а видають кредит не більш ніж на 5-7 років. По-друге, виходить, що кредити давати готові, але лише для тих, хто вже пройшов жорсткий відбір щодо видачі кредиту, а потім, ймовірно, буде готовий віддати свою нерухомість", — вважає Максим Орищак.
    Причиною таких припущень є те, що під такий кредит обов’язково просять надати документ, що в об’єкті нерухомості ніхто не зареєстрований, а також довідку про реєстрацію малолітніх та неповнолітніх дітей власників за наявності житлового приміщення з одним із батьків або опікуном за адресою, що відрізняється від адреси предмета іпотеки.

    «Тобто банки готові допомагати та фінансувати, але розуміють потенціал погіршення економічної ситуації в країні та готуються повертати іпотечні кредити квадратними метрами», — констатує аналітик.
    Щодо споживчих кредитів, популярних з огляду на потреби населення, то їх видають, але дедалі частіше це не банки, а кредитні організації. У банківського сектора знижується рівень довіри до споживачів, оскільки з погляду ризиків нові позики лише зумовлять посилення боргової ями і рівень неповоротних кредитів ставатиме дедалі вищим.
    «Кредитні організації готові позичати гроші, але часом у разі переплати доведеться сплачувати штрафи по 2,5% на добу, що є схожим з системою ломбардів. У чому плюс співпраці з позичальниками на даний момент — авторизація клієнта здійснюється за допомогою офіційної перевіреної системи перевірки особи „Дія“. Тобто є надія, що буде менше неповернень», — вважає експерт.
    Водночас він зазначає, що з огляду на тенденцію зростання пропозиції з боку мікрофінансових організацій (МФО) необхідно розуміти, що краще намагатися обходитися без кредитів якомога довше.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

    Рекомендуємо

    Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу
    Уявіть: кожен запит доступу до ресурсів вашої компанії перевіряється ретельно, незалежно від того, хто і звідки намагається підключитися. Цю ідею покл...
    Найпопулярніші вакансії у Білій Церкві Найпопулярніші вакансії у Білій Церкві
    Біла Церква, як одне з найбільших міст Київської області, пропонує широкий спектр можливостей для працевлаштування. Незалежно від того, чи ви тільки п...
    Топ-10 мільярдерів: Ілон Маск знову очолив рейтинг найбагатших людей світу Топ-10 мільярдерів: Ілон Маск знову очолив рейтинг найбагатших людей світу
    У 2025 році засновник компаній SpaceX та Tesla Ілон Маск знову очолив рейтинг найбагатших людей світу за версією Bloomberg Billionaires Index, з капіт...
    Підписатись не коментуючи
    E-mail:

    День в фотографіях Всі фотографії

    Актуальні теми Всі актуальні теми