Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

Банки змінили свої депозитні ставки

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: депозити, банки

    Згідно з оглядом НБУ банківського сектору за листопад, червневе підвищення облікової ставки збільшило вартість рефінансу для банків, що стимулювало фінустанови заміщувати його депозитами.

    1332_1461614318_nb.jpeg (96.86 Kb)

    Втім, населення не надто охоче оформлює вклади у банках. Причина — не тільки зменшення вільних коштів на руках у громадян, а й занизька дохідність вкладів, порівнюючи з інфляцією.

    Після того, як НБУ різко підвищив облікову ставку (з 10% до 25%), дохідність за депозитами у гривні з початку червня майже подвоїлася. Але в абсолютному вимірі це збільшення становило близько 5 в.п., тоді як крок підвищення облікової ставки склав 15 в.п.
    Богдан Данилишин каже, що гривневі депозити населення за час війни зросли на 28%. Але приріст спостерігається лише в частині вкладів до запитання: +47%, що переважно зумовлено значними виплатами грошового забезпечення військовим.

    Припинення зростання ставок НБУ пояснює великим запасом ліквідності у банків. Водночас, регулятор додає, що ліквідність у секторі розподілена нерівномірно. Вершки в цій ситуації знімають держбанки, які здебільшого зараз і обслуговують рахунки військових. Вони не мають потреби у залученні додаткового ресурсу, а тому не підвищуватимуть дохідність депозитів. Не робитимуть цього і банки з іноземним капіталом, які також не мають дефіциту ліквідності.
    Але для більшості населення це не є драматичним.
    «Ринок депозитів відіграє малопомітну роль у споживчих настроях українців. Депозити населення становлять лише близько 20% від їх довоєнних річних споживчих витрат. Причини такої ситуації — низький рівень доходів і заощаджень населення, високий рівень безробіття та недовіра населення до банківської системи», — пояснює Богдан Данилишин.
    Хто з банків змінював депозитні ставки
    Найбільше підвищення зробив Приватбанк. Він на 3 в.п. підвищив ставку в гривні на річні вклади, і по 2,5 в.п. додав на всі інші строкові вклади. Втім, навіть після цього підвищення рівень гривневих ставок банку залишається меншим, ніж у багатьох інших учасників огляду. Так, річні ставки сягли лише 9% річних, 8% річних банк платить за вкладами на 6 та 9 міс, ставка на 3 міс складає лише 7% річних.
    Альфа Банк, який змінив назву на Сенс Банк, також підвищив депозитні ставки в гривні, додавши до всіх строкових депозитів по 1 в.п. За вкладами на 9 та 12 міс банк сплачує 17% річних, на 6 міс — 16% річних, на 3 міс — 15% річних.
    МТБ Банк переглянув ставки на вклади в усіх валютах. В гривні банк найбільше підвищив відсотки на вклади терміном 3 (на 1,3 в.п.) та 6 міс. (на 1,5 в.п.) — до 13,3% та 14,5% річних відповідно. Найменше додав до вкладів на 9 (0,6 в.п. — до 14,1% річних) та 12 міс. (на 0,5 в.п. — до 14,2% річних). У доларі МТБ Банк довів річну ставку до 1,1% річних, по 0,2 в.п. додав до вкладів на 3 та 6 міс, та залишив без змін вклади на 9 міс. В євро також збільшував ставки на всі строкові вклади, окрім вкладів на 9 міс — тут відбулось зменшення на 0,1 в.п. — до 0,8% річних.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000 Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000
Ласкаво просимо в захоплюючий світ пасивного доходу! Якщо ви шукали спосіб легко заробити гроші, насолоджуючись вільним часом, не шукайте далі. Сьогод...
Натяжные потолки: идеальное решение для вашего дома Натяжные потолки: идеальное решение для вашего дома
Натяжные потолки — это современное и практичное решение для обновления интерьера вашего дома. Они представляют собой полотно, натянутое на металлическ...
Венчур білдер CLUST виводить бренд вітамінів Perla Helsa на ринок Польщі Венчур білдер CLUST виводить бренд вітамінів Perla Helsa на ринок Польщі
Венчур білдер CLUST оголосив про співпрацю з відомим українським брендом вітамінів і дієтичних добавок Perla Helsa та вихід на ринок Польщі. Тестувати...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми