Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

Споживчий кредит: які деталі треба знати при оформленні

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: кредити

  Названо ТОП-4 умови кредиту, які ви маєте знати перед оформленням споживчого кредиту.

  1458_614cd0f09c1b5.jpeg (43.95 Kb)


  Про це пише НБУ.
  У загальну вартість кредиту входить:
  номінальна річна процентна ставка;
  комісії кредитодавця (наприклад, пов’язані з наданням, обслуговуванням і поверненням кредиту, зокрема розрахунково-касове обслуговування, юридичне оформлення угоди тощо);
  додаткові платежі (наприклад, за послуги кредитного посередника, обов’язкові страхові та податкові платежі, збори на обов’язкове державне пенсійне страхування, платежі за послуги державних реєстраторів, нотаріусів, інших осіб тощо).
  Інформація про реальну вартість кредиту є:
  в істотних умовах кредиту, які банки та фінансові компанії публікують на своїх сайтах;
  у паспорті кредиту, який можна попросити у менеджера фінансової установи.
  Паспорт кредиту — це документ, який містить основні умови кредиту, інформацію про реальну відсоткову ставку, порядок повернення кредиту, додаткові комісії та платежі.
  Паспорт кредиту та істотні умови кредиту фінансові установи роблять за одним форматом, щоб було зручно порівняти пропозиції різних банків та фінансових компаній.
  Який тип погашення кредиту (класичний чи ануїтетний)?
  Класична схема погашення боргу передбачає нарахування відсотків на залишок тіла кредиту. Тому на початку терміну погашення кредиту розміри платежів вищі, але поступово зменшуються з кожним новим періодом.
  Ануїтетна схема передбачає погашення кредиту рівними частинами упродовж усього терміну погашення кредиту. Особливість таких сплат у тому, що на початку фінансова установа закладає у них здебільшого відсотки за користування кредитом і лише ближче до кінця строку — тіло кредиту. Тому у разі дострокового погашення кредиту клієнт фінансової установи має виплатити більшу частину тіла, оскільки відсотки «наперед» вже були погашені.
  Чи включені в кредитний договір додаткові послуги?
  Фінансова установа може включити до споживчого кредиту ще й додаткові послуги. Такою послугою може бути, наприклад, страхування життя.
  Ви маєте право відмовитися від додаткових послуг під час оформлення споживчого кредиту.
  Які умови дострокового погашення?
  Звертайте увагу на формулювання в кредитному договорі умов дострокового погашення кредиту. Фінансова установа може прописати штрафи чи комісії у випадку дострокового погашення.
  Завжди уважно читайте кредитний договір, а потім підписуйте.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми