Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

Українці активно несуть гроші у банки

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: гроші, фінанси, банки

  За 2022 рік банківські вклади в гривні зросли на 1/5 або майже на 0,2 трлн грн. Зокрема, депозити населення зросли на 30% (137 млрд грн).

  2951_614cd0f09c1b5.jpeg (43.95 Kb)


  Про це повідомив голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.
  Як повідомляє нардеп, за попередніми даними НБУ, депозити резидентів в гривні (бізнесу і населення) за рік зросли на 19,1% (+194 млрд грн) до 1 210 млрд грн. У тому числі депозити населення в гривні зросли на 30% (+137 млрд грн).

  «Звісно оцінюючи тенденції у депозитній базі, слід зважувати, що майже увесь цей приріст сформовано за рахунок збільшення вкладів на вимогу, що потенційно збільшує ризики ліквідності для окремих банківських установ. Аби змінити структуру вкладів у бік збільшення їх строковості, ставки за такими заощадженнями мають бути більш конкурентними, ніж вони є на поточному рівні (зараз середньозважена ставка за новими строковими депозитами населення до року — 11,7%, при прогнозованій інфляції на цей рік — близько 20%)», — пояснює Гетманцев.

  Але, за його словами, поки йде війна і зберігається значна невизначеність, суттєво наростити такий портфель строкових вкладів, особливо понад 1 рік, банкам буде складно.
  «Під час тотальної війни впевнене зростання банківських вкладів, навіть на вимогу, само по собі є беззаперечним позитивним фактом. Це є ознакою збереження високого рівня довіри до банківської системи. Зазначені кошти не були зняті із системи, отже не тиснули на капітал банків та не створювали додаткових девальваційних очікувань, а навпаки — зміцнювали стійкість банківського і фінансового сектору», — додав Гетманцев.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Як TikTok використовують для просування бізнесу Як TikTok використовують для просування бізнесу
Соціальна мережа TikTok – це потужний та відносно дешевий спосіб у залученні клієнтів для вашого бізнесу в Інтернеті.
Продукція Pulsar - Тепловізори і тепловізійні приціли: огляд Продукція Pulsar - Тепловізори і тепловізійні приціли: огляд
Pulsar є відомим брендом у світі тепловізійних технологій, відомим своєю передовою продукцією для різних галузей, включаючи військове застосування, по...
Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес
Футбол не лише захоплююча гра, а й великий бізнес, який має значний економічний вплив на глобальному рівні. Цей спорт залучає мільйони людей як гравці...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми