Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

Топ-10 найприбутковіших банків

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: банки

  Згідно зі свіжою статистикою НБУ, минулого року депозитні вклади населення зростали рекордними темпами. У 2022 році їх обсяг у банківській системі збільшився на 30,4%, проти 15,1% роком раніше. З 1,21 трлн грн сукупного обсягу гривневих депозитів кошти фізосіб становлять 596,05 млрд грн. При цьому обсяг депозитів населення у валюті знизився на 5% — до 9,13 млрд доларів.

  7866_011990_n1.jpg (75.24 Kb)


  Як повідомляв НБУ, станом на 1 грудня 35,4% коштів населення було розміщено у Приватбанку, 18% — в Ощадбанку. Ці фінустанови не потребують додаткової ліквідності, тому дохідність депозитів у них одна з найнижчих.

  Фінансисти кажуть, що ставки за вкладами зростатимуть і надалі. Щоправда, як і зараз, відбуватиметься це нерівномірно. Тому вкладникам варто уважно вивчати пропозиції всіх банків. Тим паче, що зараз продовжує діяти 100-відсоткова гарантія за банківськими вкладами фізичних осіб та приватних підприємців (разом із нарахованими відсотками).

  Банкіри виділяють декілька факторів, під впливом яких формуватимуться депозитні ставки найближчим часом:
  потреба у ліквідності самих банків;
  обґрунтований попит позичальників банків на кредитні кошти;
  наявність у банків та дохідність альтернативних інструментів (окрім кредитів), розміщення залучених коштів;
  дохідність та інші параметри альтернативних напрямів зберігання населенням та господарюючими суб’єктами тимчасово вільних коштів — головним чином, дохідність ОВДП.
  Хто з банків змінював ставки
  За два тижні, що минули, жоден великий банк не знизив депозитних ставок. Однак і масового підвищення дохідності теж не було: 4 банки підвищили дохідність гривневих вкладів, за вкладами в євро та доларі — повний штиль.
  Найсуттєвіше підвищення цього разу було за ставками на вклади на 9 міс. Ідея банк підвищив ставки за вкладами на 9 місяців на 5,05 в.п. — до 13,8% річних. Банк також випередив інші за підвищенням ставок у гривні на річні вклади, додавши 4 в.п. (до 14,5% річних).
  monobank додав на вклади на 9 міс. 5 в.п., збільшивши дохідність цих депозитів до 11,5% річних. Крім того, банк також «підсилив» вклади на 3 та 6 міс., додавши до них по 4,5 в.п., тепер дохідність за такими вкладами досягла 9% та 10,5% відповідно. 2 в.п. банк також додав до ставки на вклади на 12 міс., збільшивши їхню дохідність до 12% річних.
  Універсал банк провів такі ж підвищення, окрім вкладів на 9 міс.
  Восток банк збільшував ставки за вкладами на 3 та 6 міс. До ставок за вкладами на 3 місяці він додав 2 в.п. (до 12%), до вкладів на 6 міс. — 3,5 в.п. (до 15%). Крім того, банк підвищив і дохідність вкладів на 12 місяців, додавши 1 в.п. Наразі дохідність цих вкладів становить 14% річних.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Як TikTok використовують для просування бізнесу Як TikTok використовують для просування бізнесу
Соціальна мережа TikTok – це потужний та відносно дешевий спосіб у залученні клієнтів для вашого бізнесу в Інтернеті.
Продукція Pulsar - Тепловізори і тепловізійні приціли: огляд Продукція Pulsar - Тепловізори і тепловізійні приціли: огляд
Pulsar є відомим брендом у світі тепловізійних технологій, відомим своєю передовою продукцією для різних галузей, включаючи військове застосування, по...
Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес
Футбол не лише захоплююча гра, а й великий бізнес, який має значний економічний вплив на глобальному рівні. Цей спорт залучає мільйони людей як гравці...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми