Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

У клієнтів "Приватбанку" з'являються непогашені кредити

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: Приватбанк

    Українці скаржаться, що державний ПриватБанк відмовляється повертати гроші, які списали з картки у вигляді оплати "за розваги". Під час таких транзакцій не проводиться підтвердження операції через застосунок або код із SMS. Але шанс повернути кошти є у тих, хто звернеться до суду.

    0587_79_pb.jpg (63.4 Kb)

    Також про свій негативний досвід розповідають читачі видання у соцмережах. Зокрема, за їхніми словами, кошти іноді списують навіть у кредит. А оплачувати його потім доводиться власнику картки.

    "У мене ще 2 роки тому хтось із Франції списав гроші з валютної картки, яких там не було. У кредит. Два рази відхиляли операцію через брак коштів. А потім списали в борг і повісили його на мене... Сказали: ваша картка – ваші проблеми. Ви її комусь показували, напевно... У поліції сказали: таких справ тисячі, і саме ПриватБанк", – поділилася користувачка під ніком Marina Chemeris.

    Крім того, за словами постраждалих, на момент списання коштів не працюють і ліміти на онлайн-розрахунки. "Місяць тому шахраї розрахувалися з моєї картки за товар на закордонному сайті. Ліміт на інтернет-покупки не спрацював. Виявляється, якщо сайт не викликає у банку підозру, то ліміт не діє", – додав користувач, підписаний як Ігор Тарасюк.

    Він уточнив, що банк порекомендував звернутися на гарячу лінію, самостійно заблокувати оплату на сайті, де вкрали гроші, та 120 днів чекати на розгляд заявки. "Найцікавіше, що картка завжди лежить удома, ніхто не міг побачити CVV-код", – розповів потерпілий.

    Ще кілька років тому, коли OBOZREVATEL вперше написав про подібний випадок, у банку пояснили, що списання можливе у випадку, якщо користувач сам надав свої банківські дані продавцю. І навіть якщо таким чином шахраї знімають десятки тисяч гривень з картки, все, що можуть порадити у "Приваті", – залишити заяву на гарячій лінії банку та чекати, доки її розглянуть. У НБУ також кажуть: якщо шахрайство сталося не з вини банку, розбиратися в цьому мають правоохоронці.

    Однак у судах іноді займають позицію клієнтів. У розпорядженні є матеріали справи 2/336/358/2023. З картки клієнтки "Привату" вкрали 105 тис. грн (частину коштів зняли за допомогою згаданої схеми). Внаслідок цього банк почав нараховувати відсотки на кредитні кошти, які також вкрали шахраї.

    Клієнтка звернулася до суду. І Шевченківський районний суд Запоріжжя 23 січня 2023 року ухвалив рішення: усі кошти має повернути ПриватБанк. Крім того, фінансова установа має повернути і 9,4 тис. грн. – ці гроші списали за заборгованість за кредитом, які на клієнтку повісили шахраї.

    За словами юриста "Громадського простору" Юрія Філенка, шансу повернути гроші немає тільки в тому разі, якщо платежі проходили з використанням 3D-Secure. А якщо платіж проходив без підтвердження із SMS, шанси є. Після заяви від потерпілого банк може оскаржити сумнівну операцію через платіжну систему.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Чому варто придбати новий Айфон 15 Pro Max  Чому варто придбати новий Айфон 15 Pro Max
iPhоne 15 Pro Max зміг здивувати навіть найвибагливіших користувачів. Смартфон став ще потужнішим і швидшим, і у нього з'явилися нові опції. При цьому...
Чем занимается бывший ТОП-менеджер Чем занимается бывший ТОП-менеджер "Нафтогаза" Александр Кацуба: частная добыча газа, финансовые услуги, волонтерство
Александр Кацуба стал известен в начале 10-х годов благодаря работе в государственных энергетических гигантах. Выходцы из известной в Харькове бизнес-...
Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000 Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000
Ласкаво просимо в захоплюючий світ пасивного доходу! Якщо ви шукали спосіб легко заробити гроші, насолоджуючись вільним часом, не шукайте далі. Сьогод...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми