Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

"Луснув" старий королівський банк

 • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: банки

  26 лютого 1995 року став банкрутом один із найстаріших англійських банків - "Берінгс". Клієнтами банку були члени королівської родини.

  9500_767832.jpg (65. Kb)


  Банк заснували 1762-го брати Джон і Френсіс Берінг. Попри пережиті Велику депресію і дві світові війни, 1995 року бізнес Барингів був знищений. Винним називають одного зі співробітників — главу сінгапурського відділу Ніка Лісона.

  У його обов'язки входило скуповування ф'ючерсів на одному ринку з одночасним продажем їх на іншому ринку за вигіднішою ціною. Такі операції здійснюються практично миттєво, не допускаючи коливання цін на ф'ючерсні контракти. Така стратегія не містить великих ризиків. Нік Лісон не дотримався схваленої керівництвом стратегії. Він купував ф'ючерси, а потім притримував їх, вичікуючи вигіднішого курсу. Якщо слідувати цій стратегії, навіть невеликий відсоток зміни вартості може принести мільйонний дохід або збиток. Утім, удача відвернулась від Лісона.

  23 лютого 1995 року Лісон утік, залишивши записку "Прошу вибачити". Аудитори банку "Берінгс" нарешті розкрили шахрайство. Його махінації призвели до втрати 827 млн фунтів або $1,3 млрд. Ця сума вдвічі перевищила капітал банку. 26 лютого було оголошено про неплатоспроможність банку "Берінгс".

  Пізніше нідерландська фінансова група ING купила банк "Берінгс" за символічну суму в 1 фунт.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми