Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

Податок на депозити запропонували скасувати не всім

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: податок на депозити

  В Україні запропонували скасувати 19,5% на доходи із частини депозитів. Йдеться про вклади, сума яких становить менш ніж 600 тис. гривень.

  5963_1463683733_1072.jpg (65.68 Kb)

  Крім того, скористатися пільгою зможе не кожен власник депозиту, податки пропонують скасовувати лише для одного депозиту на сім'ю. Відповідний законопроєкт №9073 уже зареєстровано у Верховній Раді, його ініціатором став нардеп із групи "Відновлення України" Олег Воронько.

  Автори законопроєкту вважають, що таке рішення підвищить популярність депозитних вкладів України. Крім того, воно відповідатиме світовій практиці, в якій ставки оподаткування "депозитних" доходів найчастіше є диференційованими.

  Так, в Україні податкове навантаження на вкладників банків становить 19,5%. Тобто якщо вкладник оформлює депозит під 8% річних, у реальності він отримає прибуток лише 6,44%.

  "Заощадження громадян постійно з'їдає інфляція. А готівкові ставки за депозитами не дозволяють покрити так званий інфляційний податок. Необхідність сплати 18% ПДФО та 1,5% військового збору з отриманого доходу від відсотків за депозитами ще більше знецінює цей спосіб збереження заощаджень громадян, що призвело до втрати економічної привабливості такого виду заощадження коштів", – йдеться у пояснювальній записці до законопроєкту.

  Проте ініціатива вже викликала критику в експертних колах, повідомляє профільне видання "Мінфін". Зокрема, у законопроєкті зазначено, що під час надання податкової пільги банк має зібрати дані про родичів вкладника та наявність у них вкладів, зокрема й в інших банках. Особливо цей процес ускладнюється через список родичів, бо до нього входять не лише батьки, чоловік/жінка та діти, але й брати/сестри, бабусі/дідусі та онуки.

  "Цілком ймовірно, такий підхід пропонується, щоб люди не почали подрібнювати свої депозити і переоформлювати гроші на родичів... Але банк має з'ясувати, чи є у його вкладника із сім'єю вкладення в інших банках і чи вони не перевищують обумовлені 600 тис. грн. Відповідно інші банки мають надати інформацію про вклади. Тобто має бути порушена банківська таємниця", – наголошують аналітики.

  Також юристи зазначають, що правила про "один депозит на сім'ю" є дискримінаційними. "Чому один член сім'ї більше вартий податкової пільги, ніж інший? До того ж люди можуть не жити разом і навіть не спілкуватися, стосунки в сім'ях можуть бути різними. Тому що цей член першим відкрив рахунок та вклав свої кошти, а інший зробив це пізніше?" – дивується адвокат Ростислав Кравець.

  Банкірам загалом ідея скасувати податки для частини депозитів видається позитивною. Однак вони також не розуміють механізму застосування пільги не до однієї людини, а до всієї її сім'ї.

  Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше українські банки почали підвищувати відсотки за депозитами. Невеликі банки вже пропонують гривневі вклади під 13-17% річних, а великі банки – під 8-10%. Однак ця прибутковість все одно не покриває інфляцію, яка досягла майже 27%.

  Водночас в Україні вже з'являються нові типи вкладів. Це пов'язано з рішенням НБУ оновити нормативи щодо резервування для банків. Експерти вважають, що тепер фінустановам доведеться знизити ставки за гнучкими депозитами (з можливістю дострокового зняття), а також запропонувати вклади на 7 та 14 днів із пролонгацією.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Шатило і Партнери: Ефективне ведення бухгалтерії для вашого бізнесу Шатило і Партнери: Ефективне ведення бухгалтерії для вашого бізнесу
У сучасному бізнес-середовищі ефективне ведення бухгалтерії є ключовим фактором успішного функціонування будь-якої компанії. "Шатило і Партнери" - це ...
З пилу з жару: Trustee Plus відкрив клієнтам доступ до розрахунків стейблкоінами USDC у блокчейні Solana З пилу з жару: Trustee Plus відкрив клієнтам доступ до розрахунків стейблкоінами USDC у блокчейні Solana
Приємною новиною поділилися з українцями розробники криптогаманця Trsutee Plus на заході Solana KUMEKATHON! Meetup, оголосивши про підтримку розрахунк...
Мотоблок та його можливості: огляд навісного обладнання для сільськогосподарських робіт Мотоблок та його можливості: огляд навісного обладнання для сільськогосподарських робіт
Мотоблоки – це універсальні помічники на фермі, в саду або на дачі. Вони можуть виконувати різноманітні завдання, від оранки землі до збору врожаю, і ...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми