Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

В Україні хочуть змінити процедуру ліквідації банків

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: банки, НБУ

    В Україні планують змінити процедуру виводу банків з ринку в умовах воєнного стану. Зокрема, НБУ може отримати право закривати підсанкційні банки або банки, пов'язані з підсанкційними особами, навіть якщо ці банки не знаходяться на межі банкрутства.

    2672_011990_n1.jpg (75.24 Kb)


    Відповідний законопроект зареєстровано в парламенті 15 березня за №9107. Ініціаторами стала група народних депутатів, включаючи голову Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данила Гетьманцева ("Слуга народу") та його першого заступника Ярослава Железняка ("Голос").

    Тексту законопроекту та супровідні документи поки що не оприлюднено. Проте автори ініціативи вже розповідали про неї.

    "Практика застосування санкцій викликає необхідність встановити пряму заборону підсанкційним особам набувати та збільшувати суттєву участь у банках України та запровадити правові підстави для прийняття Нацбанком рішень про таку заборону у разі наявності певного наміру у підсанкційних осіб", – зазначив Гетманцев. Так, законопроєкт надасть Нацбанку повноваження за певних обставин приймати рішення щодо:

    заборони підсанкційній особі (фізичній та/або юридичній) набувати або збільшувати суттєву участь у банку;
    відкликання банківської ліцензії та ліквідації банку (не системно важливого) або щодо виведення з ринку системно важливого банку (у тому числі шляхом націоналізації).
    Передбачається, що такі законодавчі зміни дозволять націоналізувати Сенс Банк (раніше Альфа-банк), який належить російським мільярдерам Петру Авену та Михайлу Фрідману (обидва виїхали з РФ). Зараз згідно із законом "Сенс Банк" закрити не можна.

    А от якщо його визнають неплатоспроможним, фінустанову можна буде націоналізувати за 1 грн. Поки нові законодавчі змін не прийняті, визнати "Сенс" банкрутом не вийде, бо банк є системним і при цьому успішно продовжує роботу. Таким чином, у будь-якому випадку банк продовжить стабільно працювати – або у приватних руках, або у державній власності.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть  ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми