Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

Як відкрити рахунок у банку неризеденту

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: банки

    Відкрити вкладний (депозитний) або поточний (картковий) рахунок в Україні мають право не тільки фізичні особи-резиденти, а й нерезиденти.

    7283_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

    Про це повідомляє ФГВФО.
    Згідно із Законом України «Про валюту і валютні цінності»:
    фізичні особи-резиденти — це громадяни України, іноземні громадяни, особи без громадянства, які мають постійне місце проживання на території України, у тому числі ті, які тимчасово перебувають за межами України, а також ФОП, зареєстровані згідно із законодавством України;
    фізичні особи—нерезиденти — це іноземні громадяни, громадяни України, особи без громадянства, які мають постійне місце проживання за межами України, у тому числі ті, які тимчасово перебувають на території України.
    Питання щодо відкриття рахунків в банках України нерезидентами врегульовано Інструкцією про порядок відкриття і закриття рахунків користувачам надавачами платіжних послуг з обслуговування рахунків.
    Банки мають право відкривати нерезидентам поточні та депозитні рахунки у гривнях та/або іноземній валюті на умовах, передбачених укладеними договорами, з урахуванням обмежень, визначених законодавством України.
    Вкладники—нерезиденти мають усі права, надані резидентам щодо отримання банківських послуг. Фізособа-резидент, яка виїжджає на постійне місце проживання за кордон і набуває статусу нерезидента, закриває поточні рахунки, які були раніше відкриті їй як резиденту, і відкриває рахунки як нерезидент.
    У разі наявності залишку коштів на рахунку резидента, вони перераховуються на новий рахунок, відкритий як нерезиденту. І навпаки, коли нерезидент набуває статусу резидента, він закриває свої рахунки, відкриті раніше як нерезиденту, і відкриває нові рахунки як резидент із перерахуванням залишку коштів.
    Незалежно від того, чи є вкладник резидентом чи нерезидентом, у разі банкрутства банку, йому за рахунок Фонду гарантування вкладів відшкодовуються кошти за вкладом. Отримати відшкодування можна безпосередньо у відділеннях банків-агентів Фонду, або через онлайн-сервіси чотирьох банків-агентів.
    Перелік банків-агентів є на сайті Фонду
    Якщо вкладник, який проживає за кордоном, не може отримати особисто відшкодування за вкладом, виплата може бути здійснена його уповноваженому представнику в Україні. Для цього довірена особа має надати банку-агенту паспорт або інший документ, що посвідчує особу, та довіреність (нотаріально засвідчену копію довіреності).
    У зв’язку з військовою агресією російської федерації, на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 03 березня 2022 року № 187 «Про забезпечення захисту національних інтересів за майбутніми позовами держави Україна у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації» .
    Фонд гарантування не відшкодовує кошти громадянам російської федерації та республіки білорусь окрім тих, що проживають на території України на законних підставах.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми