Банки. Кредити. Депозити, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

НБУ хоче здешевити мікрокредити для населення

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: НБУ, кредити

  Нацбанк розглядає можливість здешевити мікрокредити для населення. Одним із варіантів є введення фіксованої ставки.

  2672_011990_n1.jpg (75.24 Kb)


  Про це пише «Мінфін» з посиланням на одну з МФО.
  «Ведуться розмови про те, що НБУ хоче зробити фіксовану ставку на ринку кредитування, знизивши її», — розповів СЕО компанії MyCredit Владислав Білан.
  НБУ підтвердив, що пропрацьовує варіанти зниження вартості мікрокредитів, але поки не назвав конкретного рішення цієї проблеми.

  «Національний банк України розглядає різні підходи до вдосконалення функціонування ринку споживчого кредитування. В межах цього опрацьовується внесення на розгляд парламенту змін до Закону України „Про споживче кредитування“. Мета цих змін — здешевити мікрокредити для населення та привести діяльність мікрофінансових компаній до стандарту відповідального кредитування споживачів», — прокоментували у пресслужбі НБУ.
  Більше детальну інформацію, як зауважили в Нацбанку, можна буде отримати після офіційного подання законопроєкту до профільного комітету Верховної Ради.
  На ринку дуже сподіваються, що це рішення буде обдуманим і виваженим. Фінансові компанії звертають увагу, що, на відміну від банків, які надають кредити із депозитів, вони фінансують клієнтів за рахунок власних коштів на свій страх і ризик. Тому жорстке обмеження відсоткової ставки може бути фатальним для багатьох небанківських установ.

  Раніше в НБУ визнавали, що кредити у фінансових організаціях дуже дорогі. Проте обмежувати відсоткові ставки по тих чи інших кредитах для населення не мали наміру.
  Свою позицію пояснювали тим, що по-перше, у законодавстві відсутні норми про обмеження. Не передбачена така можливість і в повноваженнях НБУ.
  По-друге, це ринкові відносини. І всі фінансові установи, які надають споживчі кредити, працюють в однакових умовах.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Як TikTok використовують для просування бізнесу Як TikTok використовують для просування бізнесу
Соціальна мережа TikTok – це потужний та відносно дешевий спосіб у залученні клієнтів для вашого бізнесу в Інтернеті.
Продукція Pulsar - Тепловізори і тепловізійні приціли: огляд Продукція Pulsar - Тепловізори і тепловізійні приціли: огляд
Pulsar є відомим брендом у світі тепловізійних технологій, відомим своєю передовою продукцією для різних галузей, включаючи військове застосування, по...
Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес
Футбол не лише захоплююча гра, а й великий бізнес, який має значний економічний вплив на глобальному рівні. Цей спорт залучає мільйони людей як гравці...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми