Банки. Кредити. Депозити, Фінанси. Гроші. Валюта, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Українські банки готують суттєві зміни вже восени

 • Джерело: unian.ua.  → Ключові теги: кредити, відсотки

  На думку голови правління "Глобус Банку" Сергія Мамедова, у вересні-жовтні умови за більшістю популярних банківських депозитних та кредитних продуктів суттєво зміняться.

  9916_1470992131_7a72d90f31f9fb52c5168c052d0361c8_650x410_1_650x410.jpg (40.12 Kb)


  У вересні-жовтні умови за більшістю популярних банківських депозитів та кредитних продуктів суттєво зміняться.

  Ситуація в економіці вперше за 1,5 року війни дає змогу зробити зважені та аргументовані оптимістичні прогнози, йдеться у переданому УНІАН коментарі голови правління "Глобус Банку" Сергія Мамедова.

  "Очікується, що до кінця року ВВП зросте до 2,9%, інфляція не перевищить 10,8%, облікова ставка буде знижена до 20-18%, накопичені потужні міжнародні резерви у $42 млрд. Всі ці фактори спонукатимуть банківський сектор до активного розвитку", - вважає експерт.

  Так, на думку банкіра, у вересні-жовтні умови за більшістю популярних банківських депозитних та кредитних продуктів суттєво зміняться:

  середні ставки за "комерційними" іпотечними програмами залежно від умов кредиту (терміну погашення та суми першого внеску) можуть знизитися в середньому на 3-5%;
  середні ставки за гривневими депозитами з розміщенням від 3 міс. до 6 міс. будуть знижуватись до рівня 14% з "чистим" прибутком до 6% річних;
  середні ставки на гривневі вклади з розміщенням від 6 міс. до 1 року знизяться до 15-16%;
  середні ставки за автокредитами на нові авто скоротяться на 3-5% - нарахування для клієнтів, залежно від розміру першого внеску та терміну кредиту, складуть до 3-11% річних.

  За півтора-два місяці, як прогнозує фахівець, в сегменті іпотечного кредитування комерційні банківські програми потенційно зможуть скласти конкуренцію державній програмі "єОселя", а кількість виданих іпотечних кредитів може зрости майже вдвічі — до 900-1000 кредитів на місяць (для порівняння за даними НБУ, у червні сумарна кількість виданих іпотек за програмою "єОселя" та за власними програмами банків склало 527 кредитів). Також очікується поновлення іпотечних програм в щонайменше в третині банків (наразі активні іпотечні програми діють лише в 5 банках).

  "Звісно наразі неможливо врахувати воєнні ризики, можливі наслідки терористичних атак ворога та їхній вплив на економіку, на суспільні настрої. Проте керівники банків налаштовані досить оптимістично: економіка зараз досить міцна, щоб вдало пройти осінньо-зимовий період", — резюмував Мамедов.

  Відсоткові ставки в Україні
  У липні правління Національного банку ухвалило рішення знизити облікову ставку з 25% до 22%, це стало першим зниженням з червня минулого року, коли ставку підняли одразу з 10 до 25%.

  За прогнозом директора департаменту роздрібного бізнесу "Глобус банку" Дмитра Замотаєва, до вересня ставки за гривневими депозитами можуть скоротитися із 21% до 19%, в той час, як ставки по доларовим вкладенням зростуть. На думку банкіра, до кінця року розмір облікової ставки може скоротитися до 20%, що, в свою чергу, призведе до зниження ставок за гривневими депозитами для українців.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес
Футбол не лише захоплююча гра, а й великий бізнес, який має значний економічний вплив на глобальному рівні. Цей спорт залучає мільйони людей як гравці...
Стабілізатори напруги: Забезпечення надійності та ефективності електропостачання Стабілізатори напруги: Забезпечення надійності та ефективності електропостачання
У сучасному світі, де електроніка стала неот'ємною частиною нашого повсякденного життя, стабільність напруги відіграє ключову роль у забезпеченні наді...
Що краще для сучасного геймінгу: монітор чи телевізор Що краще для сучасного геймінгу: монітор чи телевізор
Ще років із 10 тому серед геймерів панівною була парадигма: монітор — для ігор, телевізор — для перегляду фільмів. Сьогодні ситуація вже не така одноз...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми