Банки. Кредити. Депозити, Фінанси. Гроші. Валюта, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

В Україні дешевшатимуть споживчі кредити

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: споживчі кредити

    В Україні на тлі зниження облікової ставки дешевшатимуть споживчі кредити. До кінця 2023 року на 4-5% впадуть ставки за окремими партнерськими програмами банків з ритейлерами. А вже з початку 2024 року перерахунок відсотків за кредитами стане більш масовим.

    6788_587fe53b4eee8-0001-5e4a518f-52b4e615-8d61-afa9917e_watermark.jpg (47.74 Kb)

    Такий прогноз озвучив директор департаменту роздрібного бізнесу Глобус Банку Дмитро Замотаєв. Він також вважає, що залежно від економічних та військових умов у грудні-2023 в Україні можуть сформуватися тенденції кредитного ринку і на наступні 2-3 місяці: разом із розвитком споживчого кредитування зростатиме і кількість виданих кредитів.

    За підрахунками банкіра, у 2024 році кількість виданих кредитів у порівнянні з 2023 роком може зрости щонайменше в 1,5-2 рази і досягти довоєнних значень. "Можна сказати, що очікується новий довготривалий тренд: зниження відсотків за споживчими кредитами з посиленням конкуренції між банками за споживача", – вважає Замотаєв. Водночас, низький рівень інфляції може стати запобіжником зростання цін на товари, а отже, суми кредитів суттєво не зміняться, наголосив експерт.

    Чи не найпопулярнішими позиками на покупки товарів в Україні залишаються кредити за банківськими картками. В 2024 році різких змін у цьому сегменті, ймовірно, не відбудеться, вважає Замотаєв. Так, банки в переважній більшості працюватимуть із постійними клієнтами, яким і підвищуватимуть ліміти та покращуватимуть умови кредитування. Водночас кредитування нових клієнтів здійснюватиметься максимально обережно через високі супутні ризики.

    "Доступність кредитування є показником не просто стабільності, а й сталого розвитку країни. Згідно з прогнозами, незважаючи на війну, в 2024 році ситуація в економіці покращуватиметься, що позначиться на загальних доходах громадян, і це побічно впливатиме на розвиток споживчого кредитування", – пояснив Замотаєв.

    Які товари купують у кредит найчастіше

    Понад 80% всіх кредитів для придбання товарів видається у сумі від 10 тис. до 50 тис. грн на термін від 3 до 12 місяців. Водночас у 90% випадків розмір позички користувачів за кредитними картками варіюється від 5 до 20 тис. грн. Найвищим попитом користуються такі товари:

    побутова техніка (від домашнього начиння до гаджетів) – 70%;
    меблі – 20%;
    інші товари (зокрема професійні приладдя та інструменти) – близько 10%.
    "Розмір відсотків за кредитами на придбання товарів безпосередньо залежить від першого внеску та терміну погашення. Але найбільш вигідним для позичальника може бути початковий внесок від 10 до 30% з терміном погашення до 6-12 місяців, за загальною програмою банку та продавця", – розповів банкір.

    Замотаєв звернув увагу на те, що найбільш затребуваними є саме кредити за спільними програмами між банками та продавцями товарів. Вони дозволяють позичальнику розраховувати на:

    нижчу ставку;
    подвійну гарантію якості товару та своєчасного обміну в разі такої потреби;
    швидке оформлення кредиту;
    додаткові бонуси (наприклад, знижки на подальші покупки, гнучку систему розстрочення тощо).



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми