Банки. Кредити. Депозити, Фінанси. Гроші. Валюта, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Банки хочуть знизити вартість депозитів

 • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: депозити, банки

  Більшість українських банків у січні - березні 2024 року планують знизити вартість депозитів.

  5263_670027.jpg (39.3 Kb)

  На здешевлення коштів корпорацій очікують 69% респондентів, а коштів населення - 50%. Про це йдеться в результатах опитування, проведеного Національним банком України.

  Середня вартість фондування в цілому, за оцінками банків, знижується вже два квартали поспіль. Про те, що вартість коштів бізнесу зменшилася, повідомили майже дві третини респондентів. Разом з тим ціна депозитів населення й гуртових залучень суттєво не змінилася впродовж кварталу.

  За оцінками банків, минулого року частка фондування у валюті знижувалася. Такі самі очікування у більш ніж половини опитаних і на I квартал 2024 року.

  В НБУ зазначають, що опитування банків у ІV кварталі 2023 року вчергове засвідчило тенденцію до зростання обсягів коштів клієнтів. Як і попереднього кварталу, більшою мірою зростали зобов'язання перед населенням, ніж перед бізнесом.

  Наприкінці року також зросли обсяги гуртового фондування. Два квартали поспіль банки зазначають про зниження вартості пасивів, переважно завдяки здешевленню депозитів корпорацій.

  Разом з тим у ІV кварталі вартість коштів населення й гуртового фондування помітно не змінилася. У перші три місяці 2024 року фінустанови очікують зниження ціни запозичень як від бізнесу, так і від населення, водночас обсяги фондування принципово не змінюватимуться.

  Частка зобов'язань в іноземній валюті зменшилася. Очікують, що така ж тенденція триватиме й у перші три місяці нинішнього року. Обсяг капіталу за останні 12 місяців зріс у більшості банків. Водночас опитані не очікують його збільшення в майбутньому. Окрім того, вперше від початку 2021 року вартість капіталу знизилася. Банки прогнозують такий тренд і надалі.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Правила виготовлення та брендування промо продукції Правила виготовлення та брендування промо продукції
Промо-продукція відіграє ключову роль у будь-якій маркетинговій стратегії, будучи могутнім інструментом для залучення уваги до бренду та збільшення йо...
Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024 Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024
Криптомедіа Incrypted організовує один із найзнаковіших і наймасовіших криптоівентів уже вчетверте. Цього року Incrypted Conference відбудеться в нові...
Військторг – якісне спорядження за доступними цінами Військторг – якісне спорядження за доступними цінами
Військторг –  інтернет-магазин військового спорядження та амуніції. Пропонує великий вибір товарів для потреб військовослужбовців, мисливців та усіх, ...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми