Банки. Кредити. Депозити, Фінанси. Гроші. Валюта, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

У яких ситуаціях банки спишуть українцям борг за кредитом

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: кредити, борги

    Українці нерідко звертаються до банківських установ по позики. Часто такі кредити не повертаються хояа, з 2018 року рівень "поганих" кредитів стабільно скорочувалася. Винятком став 2022-ий, коли Росія почала повномасштабну збройну агресію проти України. Банки мають декілька шляхів, аби позбутися таких кредитів – зокрема повністю їх списати.

    8836_614cd0f09c1b5.jpeg (43.95 Kb)

    Та для цього мають скластися певні обставини, йдеться у матеріалі OBOZ.UA.

    Чому банки списують кредити?

    За даними Національного банку України, станом на 1 січня 2024 року частка непрацюючих кредитів (NPL) в українських банках становила 37,4% (до війни – 27%). Загалом за рік їхній обсяг скоротився до 422,4 млрд грн (на 9,7 млрд грн). Такі позики не приносять банку користі, а лише погіршують звітність та репутацію.

    Крім того, НБУ зобов'язує банки тримати резерв під кожен кредит, що видається – тобто певний обсяг грошей буде заморожений, допоки не буде повернено кредит. Саме тому банківські службовці відмовляються видавати позики клієнтам з поганою кредитною історією.

    Та всі кредити ніколи не повертаються, і тому банкам легше позбутися від такої заборгованості. Для цього є декілька варіантів:

    подати на боржника позов до суду;
    продати борг колекторам;
    частково або повністю списати борг.
    Загалом українські банки реструктурували 73 млрд грн, або понад 89% "воєнних" непрацюючих кредитів. Списуються лише борги, що визнані "безнадійним", тобто:

    вичерпано трирічний термін позовної давності;
    позичальник не має майна, яке можна відсудити в рахунок боргу;
    боржник навідріз відмовляється підписувати договір реструктуризації і платити банку.
    Хоча і дуже рідко, але декому вдається укласти з банком угоду про списання кредиту. У такому випадку боржник тільки заплатить податок на прибуток 18% і 1,5% військового збору.

    Коли пробачають борги?

    В деяких ситуаціях стягнення боргу може виявитися для банку менш рентабельним порівняно з простим списанням. Та позики списують не всі поспіль. Серед найбільш поширених причин в Україні можна виділити:

    настала смерть позичальника або смерть одного з позичальників, якщо кредитоспроможність базувалася на доходах обох членів сім’ї;
    боржника визнано зниклим безвісти;
    постійна втрата працездатності (це може статися в разі нещасного випадку або через тяжке захворювання);
    обставини непереборної сили, що перешкоджають обслуговування позики (стихійні лиха, та непередбачені обставини, наприклад, бойові дії);
    сума боргу замала для багаторічної судової тяганини;
    Клієнти, що мають "безнадійні" борги та хоча б одну з перелічених обставин, можуть звернутися в банк із проханням про списання боргу. Надалі банк розгляне звернення та прийме рішення про задоволення або відмову прохання.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Что такое рассрочка: основное отличие от кредита  Что такое рассрочка: основное отличие от кредита
Потребности часто опережают возможности, заставляя искать дополнительные источники дохода или способы экономии. Низкий платежеспособный спрос — пробле...
Amouage: История и искусство роскошной парфюмерии Amouage: История и искусство роскошной парфюмерии
Amouage – это роскошный парфюмерный бренд, основанный в Омане в 1983 году. Его создание было инициировано Ее Высочеством Султаной Кабусом бен Саидом, ...
Як обирають коледж для подальшого навчання? Як обирають коледж для подальшого навчання?
Останніми роками спеціальність "Психологія" стає все більш популярною серед абітурієнтів, які обирають коледж психології для подальшого навчання. Ця т...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми