Банки. Кредити. Депозити Автор: uabiz Друкувати

Чи може банк пробачити кредитний борг

 • Джерело: businessua.com.  → Ключові теги: Банки, кредити, колектори

  Банкіри часто намагаються бути максимально лояльними з своїми клієнтами, вони всіляко йдуть їм на зустріч: влаштовують спеціальні акції, за якими, наприклад, можна повернути борг і лише третину від нарахованих штрафів і пені. А чи може банк взагалі простити клієнтові борг за кредит?


  lvgfnmfxlqi.jpgІснує така можливість як "списання поганих боргів". Так, наприкінці минулого року один з великих банків Росії вирішив списати частину своїх проблемних кредитів на суму 55 мільйонів рублів. Середня сума кожної позики становила близько 200 тис. рублів і по кожній у банку були акти про неможливість їх стягнення від Федеральної служби судових приставів.

  Це означає, що банк подав на боржника до суду, суд став на бік банку, але боржника або не знайшли, або з нього нічого було взяти. Єдину квартиру боржника не опишеш, на меблях багато не заробиш. От і доводиться банкові прощати такі безнадійні борги, щоб вони не висіли мертвим тягарем на балансі та не псували звітність.

  Але списання - це 100% збиток, тому багато банків, щоб хоч щось заробити на безнадійних боргах, воліють продавати їх колекторам. Продають такі борги з величезною уцінкою - 90-99% від обсягу. Правда, якщо з боржника нема чого взяти, то і колектори будуть безсилі. Адже крім психологічного тиску ніяких інших важелів впливу на боржника у них немає.

  Іноді робота з боржниками так затягується, що кредитори звертаються до суду вже через 3 роки після моменту останньої оплати за позикою. А в цьому випадку боржник може заявити в суді своє право про закінчення терміну позовної давності і фактично його борг перед банком буде прощений.

  Мабуть, термін позовної давності та списання банком поганих кредитів - це єдині можливості обнулити свій борг. Тільки перш, ніж це відбудеться і банки, і колектори, вимагаючи повернення позики, встигнуть зіпсувати вам життя. А як бонус, "прощений" боржник, як мінімум кілька років, не зможе навіть мріяти про нові кредити.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Рейтинг найдорожчих брендів світу Рейтинг найдорожчих брендів світу
У агентства Kantar Millward Brown вийшов щорічний рейтинг найдорожчих брендів світу – BrandZ Top 100 2020. У списку вперше з’явився TikTok, обігнавши ...
Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій
Як підняти собі настрій? В час пандемії коронавірусу, як показують соціальні дослідження, рівень щастя в українців різко впав, а все тому, що від нас ...
Sony анонсувала продажі PlayStation 5 Sony анонсувала продажі PlayStation 5
Японська компанія Sony презентувала ігрову консоль нового покоління PlayStation 5.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми