Банки. Кредити. Депозити Автор: profi Друкувати

Депутати визначили долю постраждалих від кризи банків

 • .  → Ключові теги: Верховна Рада, уряд, банки, Родовід банк", "Київ", "Укргазбанк"

  Верховна Рада визначила, як будуть продаватися пакети акцій проблемних банків, які під час кризи перейшли у власність держави.


  Автором документу виступив Кабінет міністрів.

  За словами урядовців, необхідність цього закону пояснюється вимогою повернути до бюджету витрачені кошти на капіталізацію проблемних банків.

  Як відомо, на капіталізацію та докапіталізацію фінустанов держава витратила 25,8 мільярда гривень, внаслідок чого частка держави у статутних капіталах "Родовід банку" становила 99,99%, банку "Київ" - 99,94 % та "Укргазбанку" - 92 %.

  Законопроект визначає особливості продажу зазначених пакетів акцій банків. Зокрема, механізм проведення конкурсу розроблятиме уряд в особі Міністерства фінансів. До того ж, на відомство покладаються функції щодо проведення конкурсу і визначення переможця.

  Крім цього, законопроект передбачає залучення для проведення оцінки акцій банків та відбору стратегічних інвесторів спеціального радника з продажу.

  Також, на вимогу Світового банку, уряд буде шукати юридичних радників, послуги яких будуть оплачувати з державного бюджету.

  Документом також передбачається, що продаж пакетів акцій банків здійснюватиметься в повному обсязі, без їх дроблення на частини. На думку опозиційних депутатів, таке положення автоматично знизить ціни на акції, адже у торгах не братимуть участь інвестори, які можуть купити кілька відсотків за конкурентною ціною.

  Якщо вартість оцінки пакету цінних паперів буде меншою за номінальну вартість усіх розміщених акцій, продаж відбуватиметься двома етапами. На першому етапі початкова вартість пакету акцій банку дорівнюватиме їх номінальній вартості. У разі відсутності заявок на участь у конкурсі, Мінфін перейде до другого етапу, на якому початкова вартість пакету акцій становитиме суму, визначену на підставі оцінки. Тобто, пакет акцій може подешевшати.

  real-economy.com.ua  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Google і levi's показали розумну куртку Google і levi's показали розумну куртку
Google і levi’s випустили нову технологічну джинсову куртку, за допомогою якої можна дзвонити і робити селфі.
Huawei оновила лінійку Huawei оновила лінійку "розумних" годинників
Компанія Huawei анонсувала дві нові моделі “розумних” годинників для дітей на початку цього місяця, а днями модель Huawei Children’s Watch 3S або Huaw...
lifecell ввів тарифи по 20 гривень lifecell ввів тарифи по 20 гривень
16 вересня 2019 р. діджитал-оператор lifecell запустив новий регіональний тариф для мешканців 32 міст України.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми