Банки. Кредити. Депозити Автор: profi Друкувати

Депутати визначили долю постраждалих від кризи банків

 • .  → Ключові теги: Верховна Рада, уряд, банки, Родовід банк", "Київ", "Укргазбанк"

  Верховна Рада визначила, як будуть продаватися пакети акцій проблемних банків, які під час кризи перейшли у власність держави.


  Автором документу виступив Кабінет міністрів.

  За словами урядовців, необхідність цього закону пояснюється вимогою повернути до бюджету витрачені кошти на капіталізацію проблемних банків.

  Як відомо, на капіталізацію та докапіталізацію фінустанов держава витратила 25,8 мільярда гривень, внаслідок чого частка держави у статутних капіталах "Родовід банку" становила 99,99%, банку "Київ" - 99,94 % та "Укргазбанку" - 92 %.

  Законопроект визначає особливості продажу зазначених пакетів акцій банків. Зокрема, механізм проведення конкурсу розроблятиме уряд в особі Міністерства фінансів. До того ж, на відомство покладаються функції щодо проведення конкурсу і визначення переможця.

  Крім цього, законопроект передбачає залучення для проведення оцінки акцій банків та відбору стратегічних інвесторів спеціального радника з продажу.

  Також, на вимогу Світового банку, уряд буде шукати юридичних радників, послуги яких будуть оплачувати з державного бюджету.

  Документом також передбачається, що продаж пакетів акцій банків здійснюватиметься в повному обсязі, без їх дроблення на частини. На думку опозиційних депутатів, таке положення автоматично знизить ціни на акції, адже у торгах не братимуть участь інвестори, які можуть купити кілька відсотків за конкурентною ціною.

  Якщо вартість оцінки пакету цінних паперів буде меншою за номінальну вартість усіх розміщених акцій, продаж відбуватиметься двома етапами. На першому етапі початкова вартість пакету акцій банку дорівнюватиме їх номінальній вартості. У разі відсутності заявок на участь у конкурсі, Мінфін перейде до другого етапу, на якому початкова вартість пакету акцій становитиме суму, визначену на підставі оцінки. Тобто, пакет акцій може подешевшати.

  real-economy.com.ua  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Анонсовано Xiaomi Mi Band 5: характеристики Анонсовано Xiaomi Mi Band 5: характеристики
Зараз у світі є дуже багато фітнес-браслетів, і в останні кілька років ці пристрої користуються небувалою популярністю у користувачів. На ринку найкра...
Google створить свою банківську картку Google створить свою банківську картку
ЗМІ повідомляють, що Google працює над власною банківською карткою, інтегрованою в платіжний сервіс Google Pay.
Google Chrome ввів нове оновлення Google Chrome ввів нове оновлення
Google оголосив, що незабаром почне попереджати користувачів Chrome про “небезпечні” завантаження, що є першим кроком у плані повного їх блокування.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми