Банки. Кредити. Депозити, Фінанси. Гроші. Валюта Автор: Ната Друкувати

НБУ візьметься за бюджет, а економіку залишить в спокої

  • .  → Ключові теги: Банки, кредити, гроші, валюта, НБУ, Нацбанк

    Нацбанк у 2012 році обрав стратегію фінансування державного бюджету, натомість, як випливає з балансу, економіку відкинув вбік.

    244reee903.jpgУ 2012 році Нацбанк скоротив вкладення в іноземні депозити і цінні папери сумарно на 60,8 мільярда гривень.

    НБУ викупив цінні папери уряду на 28,6 мільярда гривень, довівши їх портфель до 104,6 мільярда гривень.

    Не була пріоритетом фінансова підтримка банків - їх кредиторська заборгованість перед регулятором виросла всього на 4,75 мільярда гривень, до 65 мільярдів гривень.

    Згідно зі статтею 6 закону "Про Нацбанк", фінансування витрат держбюджету не входить до переліку ключових завдань НБУ.

    Головними його функціями є підтримка стабільності гривні, цін і банківської системи.

    В НБУ на минулому тижні заявили, що на ринку і так достатньо ліквідності, тому регулятор і не кредитує банки, пише видання.

    "У минулому році валютні депозити виросли на 32,7 мільярда гривень в еквіваленті", - відзначив директор департаменту з управління валютними резервами та здійснення операцій на відкритому ринку НБУ Олександр Дубихвіст.

    "Ці гроші не були направлені на кредитування. За рахунок них установи повертали зовнішні борги: 2,6 мільярда доларів пішло нерезидентам. Ще 2 мільярди доларів було покладено на іноземні рахунки , і в цілому в 2012 році більше 10 мільярдів доларів просто так пролежали на авуарах", - пояснив він.

    Як повідомляється, одну спробу забезпечити банки довгостроковим гривневим ресурсом Нацбанк зробив 31 серпня - надав трьом банкам річне рефінансування на 3,8 мільярда гривень.

    "Вже наступного дня частина грошей виявилася на валютному ринку, викликавши подорожчання долара до майже трирічного максимуму в 8,172 гривні. Після цього НБУ перестав видавати довгі кредити, хоча потреба банків в гривневих засобах зберігалася - ставки за депозитами навіть перевищили рівень 25% річних. Однак НБУ спрямовував свої кошти лише на ринок ОВДП", - говориться в повідомленні.

    "У Нацбанка, мабуть, була необхідність допомагати уряду, але якусь частину цінних паперів він викуповував з ринку, якусь - з випущених для капіталізації установ", - говорить аналітик ринку облігацій компанії "Інвестиційний капітал Україна" Тарас Котович.

    На початку 2013 року Нацбанк зберіг цю стратегію - із загального приросту портфеля держоблігацій в січні-лютому на 13,3 мільярда гривень регулятор викупив з ринку ОВДП на 9,3 мільярда гривень.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Чому варто придбати новий Айфон 15 Pro Max  Чому варто придбати новий Айфон 15 Pro Max
iPhоne 15 Pro Max зміг здивувати навіть найвибагливіших користувачів. Смартфон став ще потужнішим і швидшим, і у нього з'явилися нові опції. При цьому...
Чем занимается бывший ТОП-менеджер Чем занимается бывший ТОП-менеджер "Нафтогаза" Александр Кацуба: частная добыча газа, финансовые услуги, волонтерство
Александр Кацуба стал известен в начале 10-х годов благодаря работе в государственных энергетических гигантах. Выходцы из известной в Харькове бизнес-...
Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000 Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000
Ласкаво просимо в захоплюючий світ пасивного доходу! Якщо ви шукали спосіб легко заробити гроші, насолоджуючись вільним часом, не шукайте далі. Сьогод...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

Додати коментар

 
Ім'я:
Пароль: (якщо зареєстрований)
Email: (обов'язково!)
captcha

теги форматування

додати смайли
 
Підписатись на коментарі по e-mail  

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми