Банки. Кредити. Депозити Автор: uabiz Друкувати

В "Укрсоцбанку" стався технічний дефолт за кредитом ЄБРР

 • Джерело: businessua.com.  → Ключові теги: Укрсоцбанк, ЄБРР, Кредити

  "Укрсоцбанк" не дотримався ряду нормативів за кредитами ЄБРР, відтак, допустив технічний дефолт.

  e4keled.jpgФінустанова взяла кредит в ЄБРР на суму 1,1 мільярд гривень. це "Укрсоцбанк" зробив ще до кризи 2008-го року. Наступного ж року цей банк взяв субординований борг в ЄБРР з терміном погашення в 2019 році.

  Проте "Укрсоцбанк" не зміг виконати свої зобов'язання за цими кредитами. Що й призвело до дефолту.

  Борис Тимонькін, який нещодавно покинув посаду голови правління "Укрсоцбанку" ніяк не коментує цю ситуацію.

  Ковенанти договорів були порушені банком у зв'язку з погіршенням економічної ситуації в 2009-2012 роках, - пояснює перший заступник голови правління Укрсоцбанку Сергій Маноха.

  "У підписаних додаткових угодах в 2013 році дані фінансові умови були скоректовані відповідно з поточною ситуацією", - додає він.

  "Спеціальні умови - це вимоги ЄБРР до банків-партнерів, причому вони унікальні для кожного конкретного банку, - пояснює провідний радник із зовнішніх зв'язків ЄБРР Антон Усов. - Умови їх виконання - це предмет переговорів з кожним фінансовою установою".

  КВФЗ розраховується найчастіше як відношення що не працюють і реструктуризованих кредитів (за мінусом сформованих під них резервів) до капіталу першого рівня.

  За словами Усова, констатація дефолту за умовами договору відбувається лише за рішенням кредитора.

  "Підстав для такого рішення з боку ЄБРР немає", - стверджує він.

  "Банк отримав від ЄБРР відмову від права вимоги негайного погашення обох позик у зв'язку з невиконанням зазначеного коефіцієнта, що відображено в річному звіті", - говорить Маноха.

  Як стверджує екс-голова правління банку, який також співпрацює з ЄБРР, кредитор відмовився від санкцій проти Укрсоцбанку через те, що йому навряд чи вдалося б повернути гроші достроково.

  "ЄБРР вигідніше пом'якшити умови по кредиту, ніж вплутуватися в скандал", - вважає банкір.

  За словами банківського експерта Вікторії Страхової, Укрсоцбанк - не єдиний, хто не виконав подібних умов за договорами з ЄБРР або МФК, такі випадки були й раніше.

  "З банками в Україні таке відбувається раз на кілька років", - констатує Усов.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Правила виготовлення та брендування промо продукції Правила виготовлення та брендування промо продукції
Промо-продукція відіграє ключову роль у будь-якій маркетинговій стратегії, будучи могутнім інструментом для залучення уваги до бренду та збільшення йо...
Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024 Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024
Криптомедіа Incrypted організовує один із найзнаковіших і наймасовіших криптоівентів уже вчетверте. Цього року Incrypted Conference відбудеться в нові...
Військторг – якісне спорядження за доступними цінами Військторг – якісне спорядження за доступними цінами
Військторг –  інтернет-магазин військового спорядження та амуніції. Пропонує великий вибір товарів для потреб військовослужбовців, мисливців та усіх, ...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми