Банки. Кредити. Депозити Автор: uabiz Друкувати

Заявка на іпотеку: що треба знати

 • Джерело: vk.com.  → Ключові теги: Банки, кредити, іпотека

  Іпотека - для багатьох це шанс наблизитись до мрії.

  rkenges.jpegДля того, щоб подати заявку на кредит необхідно підготувати:

  1. Паспорт.

  2. Довідку від роботодавця за формою 2-ПДФО або довідку за формою банку за останні 6 місяців. Довідка повинна бути в друкованому вигляді, з усіма необхідними реквізитами, підписами та печатками.

  3. Копія трудової книжки або витяг з трудової книжки, завірені посторінково, або прошиті та завірені на останньому аркуші. Важливо, що після останнього запису про прийом на роботу має бути напис від руки співробітником відділу кадрів, що ви працюєте в організації по теперішній час.

  4. Заповнені заява-анкета позичальника, співпозичальника, поручителя, заставодавця.

  5. Документи на купівлю квартириі можна надати протягом 4 місяців після схвалення заявки. Зрозуміло, не допускається надання неправдивих відомостей. Банк перевіряє інформацію, що надійшла, обман може серйозно ускладнити отримання не тільки цього, а й наступних кредитів."У спілкуванні з банком потрібно бути максимально відвертим, якщо у вас вже є кредитна історія, не слід приховувати фактів прострочень, якщо вони були. У випадку якщо у вас є додаткові активи або джерела доходів, не полінуйтеся, надайте відповідні документи", - радить заступник директора департаменту іпотечного кредитування банку "Петрокоммерц" (Росія)Дмитро Шапочкін. За його словами, про повторній подачі документів краще проконсультуватися у вашого менеджера в банку. "Відмова в одному банку абсолютно не означає автоматичну відмову в іншому. Потрібно пробувати до отримання необхідного результату", - рекомендує Д. Шапочкін.

  Етап перевірки

  Після отримання всіх документів банк направляє їх в службу безпеки, яка займається перевіркою. Більшою мірою від успішного проходження цього етапу залежить прийняття позитивного рішення за заявкою. Перш за все, банк запитує інформацію про позичальника в Бюро кредитних історій (БКІ). Очевидно, що, якщо у вас негативна кредитна історія (наявність прострочених платежів і невиплат по позиках), ви не отримаєте схвалення по житловому кредиту. Щоб бути впевненим у своїй кредитній бездоганності, варто самостійно зробити запит в БКІ перед тим, як направляти документи в банк. Запит в БКІ можна зробити двома способами: приїхати і особисто написати заяву (інформація надається безкоштовно) або направити запит онлайн.За словами представника "Ощадбанку", найбільш поширена причина відмови за житловими кредитами пов'язана саме з наявністю негативної кредитної історії у фізичної особи. "Щоб уникнути відмови, клієнтові необхідно берегти свою кредитну історію, не допускати прострочень платежів, особливо на тривалий термін", - рекомендують в "Ощадбанку". Пам'ятайте, що відсутність кредитної історії не є позитивним явищем. Тому перед іпотекою можна взяти позику на покупку, наприклад, холодильника або телефону, щоб заявити про себе в БКІ. Наступний важливий етап внутрішньої перевірки - запит банку до Пенсійного фонду. Саме ця стадія стає каменем спотикання для більшості позичальників. Справа в тому, що багато громадян все ще отримують зарплату "в конвертах" і мають невеликий офіційний оклад. Відповідно, ПФ бачить відрахування з вашої зарплати значно нижче, ніж вони могли б бути. У цьому випадку банк може відмовити в кредиті, і ваші бонуси і премії можуть не вплинути на це рішення. Якщо ви маєте маленький оклад і велику преміальну частину, роботодавець у разі необхідності може урізати оплату вашої праці до розміру окладу, що означатиме неможливість виплат по кредиту. Зрозуміти, чи пройдете ви цей етап, досить просто, - орієнтуйтеся на свій оклад і відрахування до ПФ. Якщо ваша анкета пройшла перші два етапи перевірки, далі все просто. Банк перевірить ваше місце роботи, а потім вас по базі правоохоронних органів. Зазвичай тут труднощів не виникає. За результатами цієї перевірки банк ухвалить рішення, чи видавати позику.

  Кому відмовляють
  "За статистикою, основні причини банківських відмов - це підозра на шахрайство (підроблені документи про трудову діяльність, доходи тощо), негативна кредитна історія (істотні прострочення по платежах за наявними кредитами) та невідповідність об'єкта застави вимогам банку (технічним та юридичним)", - розповідає Д. Шапочкін. При цьому, за словами банкіра, частка відмови у різних банках сильно варіюється залежно від "апетиту конкретного банку до ризику". Відповідно, якщо вам відмовили в одному банку, в іншому можуть піти назустріч. За словами Д. Шапочкина, в середньому кожен п'ятий потенційний позичальник не отримує схвалення з першого разу. Але це не привід опускати руки. Співвідношення відмовлених і схвалених заявок за житловими кредитами в "Ощадбанку" становить 20 і 80% відповідно. Перша причина відмови в іпотеці - низький офіційний прибуток, незалежно від заробітку "в конверті". Виходів із ситуації кілька: привернути співпозичальників, поміняти роботу або подати довідки про додатковідоходи.

  Серед більш екзотичних причин для відмови в іпотеці можна назвати заборгованості з оплати послуг ЖКГ, передпенсійний або, навпаки, занадто молодий вік, а також тривале лікування в стаціонарі. Фізичні особи, які отримали відмову по заявці на житловий кредит, можуть знову подати її не раніше, ніж через 60 календарних днів з дати відмови. У більшості випадків кредитна організація піде назустріч надійним позичальникам і видасть заповітну позику, і тоді власне житло стане реальністю.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Правила виготовлення та брендування промо продукції Правила виготовлення та брендування промо продукції
Промо-продукція відіграє ключову роль у будь-якій маркетинговій стратегії, будучи могутнім інструментом для залучення уваги до бренду та збільшення йо...
Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024 Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024
Криптомедіа Incrypted організовує один із найзнаковіших і наймасовіших криптоівентів уже вчетверте. Цього року Incrypted Conference відбудеться в нові...
Військторг – якісне спорядження за доступними цінами Військторг – якісне спорядження за доступними цінами
Військторг –  інтернет-магазин військового спорядження та амуніції. Пропонує великий вибір товарів для потреб військовослужбовців, мисливців та усіх, ...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

Додати коментар

 
Ім'я:
Пароль: (якщо зареєстрований)
Email: (обов'язково!)
captcha

теги форматування

додати смайли
 
Підписатись на коментарі по e-mail  

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми