Економія електроенергії дозволить уникнути перевантажень в енергосистемі та потенційних аварій. При цьому слід пам'ятати: що вища потужність приладу, то більше електроенергії він споживає прилад. Відповідно, що вищий клас його енергоефективності, то менше енергії буде спожито.
Про це розповіли в "Укренерго". Там зазначили: є 5 простих способів економити електроенергію без особливих зусиль. Так:
Вимикайте прилади з розетки, коли вони не використовуються.
Річ у тім, що навіть у режимі сну побутові електроприлади споживають багато електроенергії.
Кип'ятіть лише необхідну кількість води.
Це заощадить вам час і гроші, а енергосистемі – кіловати потужності.
Пральні та посудомийні машини слід запускати повністю завантаженими.
Бажано, в нічний час – після проходження вечірнього піку. Крім того, слід обирати програми з нижчою температурою прання.
Використовуйте енергозберігаючі лампочки і не залишайте увімкненим світло в кімнатах, де немає нікого.
Смартфони, ноутбуки, павербанки і т.д. варто заряджати вночі, коли споживання менше.
"Вкрай важливо не вмикати кілька потужних приладів одночасно у години максимального споживання. Вранці – з 07:00 до 11:00 та увечері – з 16:00 до 22:00", – зазначили енергетики.
Що дасть економія енергії
Зі свого боку, в Міненергетики раніше пояснили: економити електрику потрібно для балансування енергосистеми та стабілізації енергопостачання. Що допоможе зменшити тривалість вимкнень.
"Важливо зменшити використання енергоємних приладів у пікові години (особливо ввечері з 17:00 до 22:00). Промислових споживачів просимо максимально залучати імпорт для гарантованого уникнення відключень та посилення стійкості енергосистеми", – розповіли там.