Раніше вимикали світло навіть тих, кого теоретично можна було залишити заживленими на цей час.
В Україні запровадили нову систему управління відключеннями електроенергії. Відтепер замість відключення цілих черг споживачів обмежуватимуть лише необхідну потужність, що дозволить уникнути зайвих відключень. Про це розповів директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко в ефірі "Київ24".
За його словами, якщо, наприклад, потрібно вимкнути 250 МВт потужностей, а в черзі було 400 МВт, тоді вимикали навіть тих, кого теоретично можна було залишити заживленими на цей час. Тому вирішили розподілити на дві частини, щоб можна було точніше сформувати кількість відключених, аби вимикати лише тих, хто входить в ці 250МВт.
"Тобто, якщо в Києві, скажімо, вводили дві черги, коли треба було обмежити певну потужність і відключали додатково десь 50-100 тисяч людей, то тепер їх не будуть відключати. І це, безумовно, сприятиме певному комфорту і це зробить ситуацію більш гнучкою", - сказав Харченко.
Він також пояснив, що дуже багато відключень відбуваються не шляхом натискання кнопки, а шляхом фізичного обходу електриками відповідних об'єктів і смикання важелів. Оскільки дистанційно там немає можливості відключати споживачів.
"Обленерго зараз розробили дуже чіткі графіки, як за пів години на кожній черзі це має відбутися. Тобто люди мають дуже швидкою і оперативно займатися і відключеннями, і підключеннями таких об'єктів, щоб прискорити процес і менше залишати споживачів без електрики", - додав експерт.