Бензин та енергетика, Тарифи. Ціни. Штрафи, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

На Черкащині заливали "бодягу" замість бензину

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: фальсифікат, пальне

    В Україні викрили злочинну схему виробництва та продажу контрафактного пального, вилучивши 580 тонн нафтопродуктів вартістю 13,5 млн гривень. Незаконний бізнес на Черкащині завдавав шкоди не тільки економіці країни, а й створював загрозу для безпеки водіїв.

    9289_7pdkovy4.jpg (50.42 Kb)

    Про це повідомило Бюро економічної безпеки (БЕБ). Службові особи двох підприємств протягом 2022-2024 років організували нелегальне виробництво бензину та дизельного пального без необхідної ліцензії.

    Сировиною для виготовлення контрафактної продукції стали нафтопродукти невідомого походження. Для їхньої переробки використовувалося спеціальне обладнання, а сам процес виробництва відбувався без дотримання державних стандартів та без будь-якого контролю якості.

    Готову продукцію реалізовували через мережу нелегальних автозаправних станцій по всій Україні. Це не лише завдало фінансових збитків державі, але й могло спричинити серйозні ризики для автомобілів і здоров’я водіїв, оскільки якість такого пального сумнівна.

    БЕБ провело обшуки на виробничих потужностях фальсифікаторів та в інших приміщеннях, пов’язаних зі злочинною діяльністю. У результаті вилучено:

    580 тонн нафтопродуктів невідомого походження;
    обладнання для переробки сирої нафти та газового конденсату у готову продукцію;
    2 наземних резервуари загальною місткістю понад 40 тонн;
    паливно-роздавальну колонку та резервуар із 9 тоннами нелегального пального;
    понад 500 тисяч гривень готівкою;
    документацію, що підтверджує незаконне виробництво, зберігання та збут пального;
    5 мобільних телефонів, у яких містяться докази змови учасників схеми.

    За попередніми підрахунками, вартість вилучених підакцизних товарів становить 13,5 млн гривень. Зразки конфіскованого пального вже направлені до спеціалізованої експертної установи, де перевірять їхню відповідність державним стандартам (ДСТУ).

    Досудове розслідування триває за ч. 1 ст. 204 Кримінального кодексу України – незаконне придбання, зберігання та транспортування підакцизних товарів з метою збуту. Оперативний супровід справи здійснюють співробітники Управління СБУ в Черкаській області, а процесуальне керівництво – прокурори Офісу Генерального прокурора.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Одна історія кар’єри в ІТ, яка могла не статися — шлях до успіху у кібербезпеці Одна історія кар’єри в ІТ, яка могла не статися — шлях до успіху у кібербезпеці
Що робити, коли життя несподівано змінює маршрут, а майбутнє стає розмитим? Як знайти себе, якщо опори більше немає, а університетський диплом чи попе...
Як Ploom допомагає зменшити дим і неприємний запах? Як Ploom допомагає зменшити дим і неприємний запах?
Усім відомо, що традиційне куріння сигарет супроводжується характерним димом і неприємним запахом, який залишається на одязі, у приміщеннях та на воло...
"Дарниця" визнала підвищення цін на 120% за час війни, але звинувачує інших у дорогих ліках
Представниця фармацевтичного гіганта "Дарниця" Катерина Загорій в інтерв'ю визнала, що за останні роки компанія підвищила ціни на свої препарати на 12...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми