Українська енергосистема 100% вистоїть, попри щоденні атаки та складні умови, завдяки досвіду та нестандартним технічним рішенням енергетиків. Україна продовжує тримати свій енергетичний фронт і має всі передумови для розвитку як ключовий енергетичний хаб Європи.
Про це міністр енергетики України Герман Галущенко сказав під час свого виступу на заході Global Outlook. "Єдиний прогноз, який я можу зробити, – енергетика вистоїть, це 100%", – зазначив він.
За словами Галущенка, атаки на енергетичну інфраструктуру відбуваються щодня, і їхня складність постійно зростає. У таких умовах українські енергетики змушені швидко адаптуватися, використовуючи новітні технології та нестандартні технічні рішення. Деякі з них навіть не відповідають загальновизнаним технічним параметрам, проте вони працюють і дають змогу підтримувати стабільність енергосистеми.
"Я взагалі завжди дуже обережний у прогнозах, тому що удари по енергетиці відбуваються щодня, і вони модифікуються, вони є складними. Безумовно, ми маємо величезний досвід керування енергосистемою майже три роки в екстремальних умовах, це велика кількість технічних рішень, які є ефективними, які іноді зовсім не відповідають загальновизнаним технічним параметрам, але вони працюють. Тому єдиний прогноз, який я можу зробити, – що енергетика вистоїть, це 100%, і ми свій фронт втримаємо. Це те, у чому я впевнений", – заявив він.
Галущенко наголосив, що стабільність енергосистеми – це результат щоденної праці тисяч енергетиків, які працюють у вкрай складних умовах, ризикуючи життям. Попри масові обстріли, удари дронами та ракетами, вони оперативно відновлюють пошкоджені об'єкти, забезпечуючи українців світлом і теплом.
На думку міністра, знання та досвід українських фахівців у питаннях безпеки енергосистеми є унікальними. У майбутньому цей досвід може стати корисним для інших країн, які прагнуть посилити свою енергетичну стійкість.
Під час виступу Галущенко також закликав європейських інвесторів вкладати кошти в українську енергетику. Він наголосив, що війна стала каталізатором для багатьох змін, зокрема трансформації енергетичного сектору.
За словами міністра, Україна має всі передумови для того, щоб стати ключовим енергетичним хабом Європи. Вже зараз є можливість реалізовувати нові проєкти в цій сфері зі значно спрощеними дозвільними процедурами та швидкими інвестиційними рішеннями.