Бензин та енергетика, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Болгарія не продаватиме Україні енергоблоки для ХАЕС

  • Джерело: unian.ua.  → Ключові теги: ХАЕС, Болгарія, реактори

    Болгарський віцепрем'єр наголосив, що країні необхідно розвивати атомну енергетику.

    9341_khnpp_2013_-_2.jpg (31.67 Kb)

    В уряді Болгарії заявили, що не продаватимуть Україні два реактори, які планували використати для добудови енергоблоків Хмельницької АЕС. Про це повідомила болгарська редакція Forbes з посиланням на віцепрем'єр-міністра і голову Болгарської соціалістичної партії Атанаса Зафірова.

    "Два реактори для АЕС "Белене" не продаватимуть Україні", – йдеться у повідомленні. Зазначається, що рішення підтримали всі партнери по уряду.

    Віцепрем'єр-міністр країни наголосив, що Болгарії необхідно розвивати атомну енергетику, особливо враховуючи зростання цін на електроенергію у світі.

    Купівля болгарських реакторів: що відомо
    У березні 2024 року очільник НАЕК "Енергоатом" Петро Котін заявив, що Україна сподівається підписати угоду про купівлю двох ядерних реакторів у Болгарії, з метою компенсувати втрату доступу до окупованої Росією Запорізької електростанції з шістьма енергоблоками.

    У червні 2024 року парламент Болгарії вирішив продовжити на шість місяців термін, відведений на переговори про продаж Україні двох російських ядерних реакторів і супутнього обладнання.

    Вже 11 лютого 2025 року Верховна Рада підтримала законопроєкт, який надає дозвіл "Енергоатому" придбати два атомних реактори у Болгарії для добудови енергоблоків №3 і №4 Хмельницької атомної електростанції. Закон був підписаний президентом Зеленським у березні.

    Ініціатива з добудови енергоблоків №3 і №4 Хмельницької атомної електростанції від самого початку зіткнулася зі шквалом критики. Енергетичні та атомні експерти звертали увагу на те, що ці реактори – російського походження, що суперечить намірам України дистанціюватися від ворога. Крім того, не було проведено експертизи, наскільки ці реактори взагалі підійдуть Україні, тож існує ризик, що після придбання вони так ніколи і не запрацюють.

    Нардеп Ярослав Железняк назвав прийняття відповідного закону "абсолютно ідіотською корупційною ідеєю" з купівлею "російського лайна у болгар".

    Директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко зазначав, що на реалізацію проєкту добудови Хмельницької АЕС треба буде витратити 4-4,5 млрд доларів, яких наразі немає. Крім того, за словами експерта, у випадку добудови Хмельницької АЕС необхідно було б ще побудувати високовольтні лінії для того, щоб забрати потужність цих реакторів.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

    Рекомендуємо

    Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство
    Об'єднані Арабські Емірати (ОАЕ) кардинально оновили свою візову політику. Імміграційні адвокати вважають, що ці зміни можуть перетворити ОАЕ на о...
    Трамп готує жорсткі санкцій проти рф Трамп готує жорсткі санкцій проти рф
    Президент США Дональд Трамп готовий підписати двопартійний законопроект про нові санкції проти Росії, які передбачають запровадження 500% мит щодо кра...
    Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу
    Уявіть: кожен запит доступу до ресурсів вашої компанії перевіряється ретельно, незалежно від того, хто і звідки намагається підключитися. Цю ідею покл...
    Підписатись не коментуючи
    E-mail:

    День в фотографіях Всі фотографії

    Актуальні теми Всі актуальні теми