Бензин та енергетика Автор: RomanK Друкувати

Терористи допоможуть Росії звинуватити Україну у зриві транзиту газу

 • Джерело: businessua.com.  → Ключові теги: газ, транзит, Росія

  Навмисне пошкодження бойовиками значних газопроводів на сході України дає підстави Росії звинувачувати Україну.


  17_654.jpg (92.26 Kb)

  Таку гіпотезу висловили експерти із zn.ua.

  Основна ідея на думку автора полягає у підконтрольності бойовиками левової частини газопроводу, якими російська сторона може маніпулювати у будь-який момент.

  "Оскільки контрольована бойовиками і сепаратистами частина об'єктів ГТС у будь-який момент може бути підірвана або зупинена через часткове пошкодження, це дає російському "Газпрому" можливість в потрібний Кремлю момент заявити, що недопоставки транзитного газу - на совісті української сторони. Адже саме вона зобов'язалася забезпечити безперебійність транзиту російського газу в ЄС. А те, що на Донбасі українська влада не може втихомирити "своїх сепаратистів і бойовиків", так це, мовляв, внутрішні проблеми України", - йдеться в статті.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Газпром" нарікає на український саботаж у газових переговорах

  Наступна думка зводиться до того, що "ненадійність" України ставить під питання транзит газу, а тому потрібно шукати нові маршрути поставок.

  "Газ російська монополія, за запевненнями її топ-менеджерів і Кремля, в повному обсязі може доставити європейцям і за іншими маршрутами. Наприклад, через контрольовані "Газпромом" "Північний потік", в Туреччину — через "Блакитний потік". І вже зовсім "залити" Європу російським газом можна, терміново побудувавши "Південний потік". Виключивши заразом усі "газпромівські" "потоки" з правил Другого і Третього енергопакетів ЄС. А Україну таким чином — з повноправних суб'єктів європейського енергетичного ринку. Ось тільки в цьому випадку Європейський Союз виявиться максимально залежним від Росії", — зауважено в публікації.

  Нагадаємо, що на контрольованій бойовиками території Донецької області знаходяться 38 із 92 газорозподільних станцій (ГРС). У Луганській області бойовики контролюють 33 ГРС із 84.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми