Збільшення пенсійного віку на 10 років може вирішити проблему "Нафтогазу".
Таку думку висловив економічний і фінансовий експерт, проектний менеджер Ліги фінансового розвитку Андрія Блінов.
Щоби нормалізувати бюджет країни слід зменшити видатки та економити. "Крок до життя за коштами лежить в двох речах. Це подолання дефіциту „Нафтогазу“ і Пенсійного фонду. Як би це не було сумно... Мова йде про те, що якщо на сьогоднішній день стоїть завдання зробити бездефіцитним нафтогазовий баланс, тобто - бюджет „Нафтогазу“, то нам потрібно в два-три рази піднімати тарифи для споживачів - громадян і теплокомуненерго, паралельно забираючи там перехресне субсидування. Проблема субсидування серйозна, і, яким буде пояснення від уряду, - я не знаю. Але проводити реформу - це подорожчання внутрішньої ціни на газ в три рази", - пояснив він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна закликає ЄС переглянути контракти з "Газпромом" без суду
Важливим моментом є демонополізація та збільшення пенсійного віку. "Я бачу спроби керівництва „Нафтогазу“ зберегти єдиного „монстра“, не допустити його розбивки на п'ять структур. - Ред.), зробити якусь реформу, яка убезпечить діяльність „Нафтогазу“ ще на кілька років. Але один з елементів реформи - це розбивання таких монстрів, щоб було чітко зрозуміло, де є ці „ями“ дефіциту. По Пенсійному фонду - це різкий підйом стажу. В першу чергу - серед силовиків. Мова йде про те, що потрібно додавати ще десять років до стажу. Це означає, що для тих, хто пов'язав себе з військової або силовий професією, стане неможливим вихід на пенсію в 43-45-47 років. Цей стаж буде підніматися ще на 10 років", - підсумував Блінов.
Також є варіант реформування чогось одного для початку, що може частково вирішити іншу проблему, це або реформувати Пенсійний фонд та збільшувати пенсійний вік для певних категорій, що зменшить дефіцит "Нафтогазу", або піднімати тарифи на газ і не зачіпати пенсіонерів.