Собівартість видобутку українського газу дуже велика, але з часом все може повернутися навпаки.
Так вважає член Ради директорів компанії "XXI Століття", колишній співробітник "Нафтогазу" Олег Салмін.
Нарощування видобутку власного газу потребує значних витрат, тому наш вітчизняний газ не буде дешевим. Починаючи з розвідки нових покладів, буріння свердловин, створення інфраструктури і закінчуючи необхідністю ремонтувати й оновлювати те, що працює зараз. На все це треба гроші. Інакше український газ залишиться під землею, а ми ніколи не звільнимося від російського газового ярма.
"Проблема в тому, що собівартість видобутку газу зростає, а підприємства віддають його по заниженій ціні для потреб населення. До того ж – є неплатежі. Виходить, що сам видобуток треба дотувати з інших джерел", - пояснив Салмін.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ціна на автогаз опустилася нижче психологічної відмітки
Досі газ для населення продавали менш, ніж за 17% від справжньої ціни. Різницю сплачувала держава. Для цього з бюджету щороку забирали понад 100 млрд грн. Це четверта-п'ята частина від усіх річних видатків нашої держави. Ці гроші потрапляли до кишень близьких до влади олігархів, які "прокручували" газові схеми. Тим часом інфраструктура видобутку й постачання газу поступово зношувалася, руйнувалася і тепер не має резервів для нарощування обсягів.
Отже, хтось роками крав бюджетні гроші, які списувалися на забезпечення населення дешевим газом. А проблеми галузі накопичувалися, створюючи "газові борги" на багато років уперед, для наступних поколінь.