Ринок пального може почати колихати. Одна з причин: масове ухилення трейдерів від сплати 5%-вого податку з роздрібної реалізації.
"З 17 по 24 квітня найбільше подешевшав скраплений газ” – повідомляє Сергій Сапегін, директор НТЦ “Психея”.
За словами експерта, ціна на скраплений газ опустилася на 4,2% (-40 коп./л) – до 9,13 грн за літр. Найменше, 7,80 грн, за газ просили на заправках Житомирської, Львівської та Київської областей, а також у Києві. Дизельне паливо-Євро подешевшало лише на 0,3% (-5 коп./л) до 20,66 грн за літр. Найдешевший дизель продавався в Житомирській області по 18,60 грн за літр.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Яка швидкість автомобіля найбільш економить пальне
Ціна бензину знизилася всього на 0,1% (-2 коп./л). А-92-Євро в середньому продавали по 19,70 грн за літр, А-95-Євро – на 20,41 грн. Найменші ціни за літр “другого” і “п’ятого” були зафіксовані в Сумській області – 17,90 і 18,69 грн відповідно.
Прогноз експертів: Середні ціни на АЗС суттєво не зміняться. Цьому сприятимуть три причини. Перша – триваюче зниження цін на паливо в дрібному опті (за 30 днів – на 7-14% залежно від марки). Друге – вивільнення значного обсягу білоруських нафтопродуктів через зменшення їх поставок у Росію, що може знизити їх ціну для України. І третє – масове ухилення трейдерів від сплати 5%-вого податку з роздрібної реалізації. Можливе і слабке зростання середніх цін за рахунок зняття пропозицій палива за мінімальними цінами. Спровокувати невелике зростання вартості палива на АЗС може і підвищення світових нафтових котирувань, збереження дефіциту долара і євро, що веде до ослаблення гривні, а також зростання попиту на нафтопродукти через виїзди на далекі відстані у зв’язку з травневими святами і сільськогосподарськими роботами.