Поставки газу в Китай скоро можуть перевищити поточний експорт до Європи (150-160 млрд куб. м на рік), - прогнозував у кінці 2014 року голова правління "Газпрому" Олексій Міллер.
Однак Китай несподівано заявив, що не потребує багато газу, з Росії зокрема.
Китаю може не знадобитися стільки російського газу. CNPC знижує прогноз попиту, повідомив у своїй презентації на конференції "Нафта і газ Сахаліну 2015" заступник гендиректора компанії зі стратегічних досліджень Ван Чжень.
Держплан Китаю припускає, що до 2020 року споживання газу в країні перевищить 360 млрд куб. м. Але CNPC очікує, що попит у кращому разі досягне 334 млрд куб. м, а в гіршому - не перевищить 269 млрд куб. м. До 2020 року (поставки з Росії в кращому випадку тільки почнуться в невеликих обсягах - прим. ред.) Китай буде імпортувати 75-80 млрд куб. м трубопровідного газу. Зараз він отримує його з Туркменії і М'янми.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На зло окупанту: Україна витіснила РФ зі свого ринку
До 2030 року імпорт трубопровідного газу складе 120-130 млрд куб м. Тобто, за умови, що інші країни не будуть нарощувати поставки в Китай, на "Газпром" до цього моменту доведеться тільки 40-55 млрд куб м трубопровідного газу.
Сам Китай через 14 років хоче видобувати 270-346 млрд куб. м (залежно від успіхів у розробці родовищ сланцевого газу), імпортувати по трубах 120-130 млрд куб. м і ще 70-80 млрд куб. м у вигляді СПГ (у тому числі з Росії).
Більшість родовищ, де потенційно очікується зростання видобутку газу знаходяться в Західних і Північно-центральних регіонах Китаю, говориться в презентації. Саме в цю частину Китаю повинна вийти "Сила Сибіру 2".
Ван Чжень пояснив, що Китай покладає великі надії на сланцевий газ, намагається залучити до його видобутку приватні компанії і розвивати необхідну інфраструктуру. Але навіть якщо прориву в цій сфері не станеться, дефіциту газу не буде. Навпаки, якщо в Китаї відбудеться сланцева революція, то надлишок пропозиції газу на китайському ринку може досягти 100 млрд куб м.