Поставки туркменського газу в Україну розглядаються як малореальні. Це констатують експерти, коментуючи підсумки візиту в Туркменістан президента Петра Порошенка. Ашхабад зацікавлений продавати блакитне паливо Києву, але труба йде через територію Росії. Тому Київ може співпрацювати з Ашхабадом в прокладанні газопроводів, розвідці родовищ, буріння свердловин, у машинобудуванні. А щодо газу Україна продовжує залежати від Росії, хоча ця залежність суттєво зменшується.
З 2006 року туркменський газ не йде в Україну. Труба для постачання туркменського блакитного палива проходить через територію Росії. І саме це, на думку експерта з енергетичних питань Юрія Корольчука, стало практично непереборною перешкодою на шляху в Україну. Не технічною і не економічною перешкодою, а політичною. Навіть якщо Ашхабад домовиться з Києвом про постачання, Туркменістану доведеться отримувати добро на такий газовий контракт в Москві. Тому його реалізація малореальна, зазначив експерт.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна відмовляється від російського газу
Туркменістан переорієнтує зараз свої газові поставки в Китай, але в той же час намагається їх диверсифікувати. Розглядають два нових газопроводи, які можуть прокласти від цієї держави через Афганістан і Іран в Індію. І тут Україна може брати участь з користю для себе. Про це заявив глава Мінрегіонрозвитку Геннадій Зубко.
Поки Україна все ще залежить від поставок газу з Росії. Але в 2016-му ця залежність суттєво скоротиться.