Президент Росії Володимир Путін в інтерв'ю німецькій газеті Bild розповів про плюси для російської економіки, які принесли обвал світових цін на нафту і західні санкції проти Росії.
За словами російського президента, обвал світових цін на нафту оздоровив російську економіку, простимулювавши тим самим зростання несировинного експорту.
"Коли ціни на нафту високі, нам дуже важко втриматись від використання нафтових доходів на поточні витрати. І у нас ненафтогазовий дефіцит зріс, на мій погляд, до дуже небезпечної межі. Тепер ми вимушені його зменшувати. І це оздоровлює, — упевнений Путін. При цьому він згоден, що обвал світових цін на нафту зараз — ключова проблема для російської економіки, а от санкції Заходу "не найскладніша річ, яку ми переживаємо", - вважає диктатор.
"Що стосується найбільшої шкоди, що завдається сьогоднішньою ситуацією, звісно, перш за все, шкоди нашій економіці — це шкода від зниження цін на традиційні товари нашого експорту", — заявив Путін.
При цьому він не бачить серйозних проблем, він переконаний, що бюджетний дефіцит в Росії невеликий. "А якщо вичистити ненафтогазовий, то від нафти і газу виходить занадто великий", — додав Путін.
При цьому він навів приклад Норвегії, в якій, за його словами, основна частина ненафтогазових доходів йде в резерви. Додатковим чинником стабілізації російської економіки, на думку Путіна, виступають російські резерви, обсяг яких, за словами Путіна, високий.
"Ми вважаємо, що ми поступово будемо виходити все‑таки на стабілізацію і на піднесення економіки. Ми ухвалили цілий набір програм, в тому числі з так званого імпортозаміщення, а це якраз і є вкладення у високотехнологічні сфери", — впевнений російський президент.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рекордний обвал цін на нафтовому ринку
В ході інтерв'ю Путін також оголосив останню статистику щодо економіки Росії: падіння ВВП на 3,8%, промислового виробництва — на 3,3%, а зростання інфляції — до 12,7%.
"Це багато, але при цьому в нас зберігається позитивний баланс зовнішньої торгівлі, і у нас вперше за багато років значно зріс обсяг експорту продукції з високою доданою вартістю. Це точно абсолютно позитивний процес всередині економіки, — підсумував він.