Подорожчання спровокує девальвація гривні, впевнені фахівці.
В Україні знову подорожчає пальне – такі прогнози роблять експерти паливного ринку.
На роботу киянин Роман Гнатішко їздить на машині. Щодня долає сорок кілометрів в обидва боки. Чергове подорощання пального для чоловіка – невтішна новина.
"Щомісяця витрачаю на бензин близько трьох 3 тис. грн. Якщо ціна на бензин підніметься десь на п'ятдесят копійок – це буде додатково 250-300 грн". – Скаазивает Гнатішко.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кушнір розповів про транспортну блокаду для Росії
Світові ціни на нафту падають, тому літр палива в Україні повинен коштувати – 11 грн, каже президент Асоціації ринку Леонід Косянчук. На ціноутворення найбільше впливає курс валюти. Оператори АЗС купують імпортний бензин за долари і сплачують акцизний збір у євро.
"За останній місяць гривня втратила у своїй вартості 2,01 грн/дол, а це означає, що є підстави для підвищення ціни на бензин на 1,5 грн", – вважає Косянчук.
Підвищення цін на паливо приведе до зростання цін на продукти, попереджають фахівці, адже доставка товару в магазини без транспорту не обходиться, а аграріям посівна обійдеться дорожче, ніж в минулому році.
"Ціни на бензин, ціни на солярку – все пропорційно. Солярка – це посівна. Доводиться старе зерно продавати дорого, щоб купити нову солярку за новою ціною", – відзначає економіст Олександр Охріменко.
Подорожчання пального для автоперевізників – страшний сон, особливо в регіонах. Пасажирів в автобусах і маршрутках і так стало менше, а кількість пільговиків збільшилася. На ремонт транспорту коштів катастрофічно не вистачає.
"Заробітки впали, запчастини нереально купити. Ціну проїзду бажано підняти, але за що люди їздити будуть? У людей грошей немає", – міркує водій Віталій.
Перевізники попереджають: або доведеться піднімати ціну за проїзд, або зменшувати кількість маршрутів. Тому що курс гривні поки не сприяє здешевленню палива.