Більше року нафтові дипломати були зайняті тим, що за лаштунками намагалися домовитися про стабілізацію рівня видобутку нафти і, як наслідок, нафтових цін. Проблема впиралася в те, що їм необхідно було вийти за рамки нафтового картелю — Організації країн-виробників нафти (ОПЕК) — і домовлятися з іншими видобувачами.
Подробиці "секретної глобальної змови" наводить агентство Bloomberg з посиланням на джерела.
Агентство зазначає, що вперше за вісім місяців нафтового падіння чотири країни — Росія, Саудівська Аравія, Катар і Венесуела, які вважаються лідерами за рівнем видобутку нафти, домовилися про заморожування видобутку на рівні січня 2016 року.
Тепер перед нафтовими дипломатами стоїть більш складне завдання — переконати решту країн у необхідності відмовитися від війни за частку на ринку і приєднатися до угоди про призупинення видобутку. Однак головним каменем спотикання на шляху до угоди може стати Іран, зазначають джерела. Ісламська республіка, з якою нещодавно були зняті санкції, тільки починає повномасштабне повернення на нафтовий ринок. Іран хоче повернути свою частку на ринку, втрачену за роки санкцій.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На окупованому Донбасі "війна" за робочі місця з мінімальною зарплатою
Проте загальне прагнення до заморожування рівня видобутку наближає нафтові країни до грандіозної операції, зазначає агентство. Нова угода дуже нагадує рішення ОПЕК 1999 року, коли країни скоротили обсяги видобутку нафти, що призвело до рекордного зростання бареля нафти до $140 за барель.
Алжир, Нігерія, Еквадор і Оман підтримали заморозку нафтовидобутку. Також повідомлялося, що Ірак і Кувейт готові підтримати заморозку видобутку нафти.