Бензин та енергетика Автор: RomanK Друкувати

Мережа АЗС в Україні буде виставлена на продаж

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: АЗС

    Генеральний директор “Татнафти” Наїль Маганов заявив, що не відкидає продажу мережі в Україні, якщо отримає хорошу пропозицію.Такий крок керівництво російської компанії пояснює економічною нестабільністю в нашій країні, а також напруженими відносинами з її владою.

    5279_7pdkovy4.jpg (26.53 Kb)

    На території України у “Татнафти” працює 108 АЗС.

    Як повідомляв OilNews, в грудні 2014 р. в одному з інтерв’ю Маганов заявив, що продажі на АЗС “Татнафти” в Україні зростають. Втім, глава російської компанії зазначив, що готовий продати мережу АЗС, якщо знайдеться гідний покупець. Вперше “Татнафта” заявила про намір продати 46 заправок в Полтавській і Харківській областях в січні 2012 р. У це число були включені законсервовані через низьку рентабельність АЗС.

    Проблеми “Татнафти” в Україні зумовлені тим, що російська компанія розгортала свою мережу заправок в Україні з огляду на СП “Укртатнафта”, яке було створено в 1994 р. на базі Кременчуцького НПЗ. Республіка Татарстан в особі “Татнафти” вклала в спільне підприємство нафтовидобувні активи на своїй території, а також грошові кошти. Однак 19 жовтня 2007 р. було здійснено рейдерське захоплення підприємства, і компанія перейшла під оперативний контроль групи “Приват”.

    Протягом 2009-2010 рр. усі пакети акцій, контрольовані татарськими акціонерами (загалом близько 56%), були повернені “Укртатнафті” і згодом перепродані компаніям, афільованим з групою “Приват” і DCH (належить Олександру Ярославському)

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В "ДНР" закінчується пальне на АЗС

    У травні 2008 р. російська компанія подала позов на підставі угоди між урядом РФ і Кабінетом міністрів України про заохочення та взаємний захист інвестицій (від 27 листопада 1998 р.) у зв’язку з насильницьким захопленням ЗАТ “Укртатнафта” в жовтні 2007 р. і експропріацією акцій “Укртатнафти”, що належать групі “Татнафта”. Спочатку сума позову з вимогою відшкодування збитку становила $520 млн. Пізніше вона була збільшена до $2,4 млрд.

    Паризький міжнародний арбітраж 29 липня 2014 р. ухвалив рішення про те, що Україна повинна виплатити “Татнафти” компенсацію в $112 млн і відсотки за ставкою LIBOR за три місяці плюс 3% з моменту позбавлення російської сторони права власності на акції “Укртатнафти” в якості компенсації за порушення ДІУ. Мін’юст уклав угоду з міжнародною юридичною фірмою Winston&Strawn LLP (Париж) на послуги з представництва та захисту прав та інтересів України за позовом ВАТ “Татнафта” до держави Україна в Апеляційному суді Парижа. Вартість угоди склала $468 тис.

    “Татнафта” – одна з найбільших нафтових компаній Росії. На її частку припадає близько 8% нафтовидобутку в країні і понад 80% нафтовидобутку в Татарстані.

    Компанія “Укртатнафта” була створена на базі Кременчуцького НПЗ відповідно до указів президентів України і Татарстану в 1994 р. В РФ “Татнафта” управляє мережею з 562 АЗС, в Білорусі компанії належить 17 АЗС.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000 Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000
Ласкаво просимо в захоплюючий світ пасивного доходу! Якщо ви шукали спосіб легко заробити гроші, насолоджуючись вільним часом, не шукайте далі. Сьогод...
Натяжные потолки: идеальное решение для вашего дома Натяжные потолки: идеальное решение для вашего дома
Натяжные потолки — это современное и практичное решение для обновления интерьера вашего дома. Они представляют собой полотно, натянутое на металлическ...
Венчур білдер CLUST виводить бренд вітамінів Perla Helsa на ринок Польщі Венчур білдер CLUST виводить бренд вітамінів Perla Helsa на ринок Польщі
Венчур білдер CLUST оголосив про співпрацю з відомим українським брендом вітамінів і дієтичних добавок Perla Helsa та вихід на ринок Польщі. Тестувати...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми