Бензин та енергетика Автор: RomanK Друкувати

Чого чекати українцям від НС в енергетиці

 • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: Гройсман, енергетика

  Відключення електроенергії можливі, але лікарень і шкіл вони не торкнуться.

  2369_img.jpeg (23.61 Kb)

  Кабінет міністрів сьогодні прийняв розпорядження про застосування тимчасових надзвичайних заходів на ринку електроенергії. Рішення базується на Законі про підстави для функціонування ринку електроенергії, зокрема – ст. 29, повідомив міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик.

  Що воно передбачає

  Мінімізація витрат антрацитовой групи вугілля на теплових генераціях держави, при цьому забезпечивши повну стабільність роботи об'єднаної енергетичної системи країни.

  Один з пунктів – визначення допустимого рівня зниження резервів енергогенеруючих потужностей. Україна постійно утримувала 1000 МВт теплової генерації, щоб в разі зупинки будь-якого блоку атомних електростанцій моментально їх замістити. Сьогодні в Україні профіцит атомної енергетики. Як пояснив Насалик, буквально сьогодні увійшов в роботу Южно-Український блок.

  "Ми маємо сьогодні можливість – і такий захід дає можливість знизити резерв як мінімум до 500 МВт", – сказав міністр.

  Другий пункт – встановлення вимог щодо складу обладнання теплових електростанцій енергогенеруючих компаній в розрізі енергоблоків. Йдеться про мінімальний склад, при якому можна забезпечити надійну роботу теплової генерації і теплопостачання населення.

  "Передбачається, що в разі виникнення нагальної проблеми і диспропорції між виробництвом і споживанням електроенергії все-таки ми будемо задіювати віялові відключення для того, щоб збалансувати виробництво і споживання електроенергії", – повідомив Насалик.

  За його словами, важливим є пункт про розробку графіка навантаження енергетичної системи України з урахуванням вимог ДП "Національна енергетична компанія "Укренерго".

  "Ми переходимо в ручне управління. Ми відходимо від цінових заявок. Переходимо до ручного управління саме теплової генерації, що дасть нам можливість максимально завантажити ТЕС-генерації, які працюють на газовому вугіллі, і мінімізувати використання антрацитовой групи. Крім того, пунктом третім передбачено, що НК "Енергоатом" буде дотримуватися графіків навантаження енергосистеми України і увійде не в денний, а в тижневе маневрування атомними блоками. Це також дасть можливість зменшити втрати теплової генерації", – зазначив глава Міненгергоугля.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Гройсман констатував зростання прожиткового мінімуму

  Всі ці заходи дадуть можливість зменшити споживання антрацитовой групи в середньому в зимовий період приблизно на 300-350 тис. тонн на місяць. Це дасть можливість збільшити період, коли об'єднана енергосистема України працюватиме в штатному режимі.
  "Що стосується погодинного графіка, складений список підприємств, які не несуть особливої важливості. Відключення об'єктів, пов'язаних з екологією, медициною, дошкільних установ, шкіл не передбачено. Вони будуть працювати в штатному режимі", – підкреслив Насалик.

  Прем'єр-міністр Володимир Гройсман в свою чергу заявив, що ці заходи вводяться для того, щоб не допустити або мінімізувати будь-які відключення.

  "Ми будемо управляти системою таким чином, щоб мінімізувати будь-які негативні наслідки для українських громадян. Відключення здійснюватимуться тільки в крайніх випадках – і то ми будемо про це інформувати. Зараз це питання не стоїть. Зараз ми максимум довантажимо те, що можна довантажити. Що не добре, тому що на максимумі довго працювати неможливо. Але ми будемо вживати всіх необхідних заходів. Я буду займатися цим питанням 24 години на добу ", – сказав він.

  "Сподіваюся, здорового глузду вистачить усім тим, хто причетний до блокування, щоб відновити нормальне енергопостачання в Україні", – додав Гройсман.

  Нагадаємо, блокада триває вже більше двох тижнів. За фактом блокування залізничних шляхів в Луганській області прокуратура відкрила кримінальне провадження, а депутати Верховної Ради вимагають негайно скликати РНБО.

  У свою чергу прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що не дозволить через блокаду влаштувати боротьбу з українським народом. Прем'єр нагадав, що два тижні тому люди ризикували життям, щоб відновити роботу підприємств в Авдіївці.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

lifecell ввів тарифи по 20 гривень lifecell ввів тарифи по 20 гривень
16 вересня 2019 р. діджитал-оператор lifecell запустив новий регіональний тариф для мешканців 32 міст України.
У YouTube розповіли, чи буде Premium мати платну підписку У YouTube розповіли, чи буде Premium мати платну підписку
Компанія Google, якій належить відеосервіс YouTube, відмовилася від системи платної підписки на оригінальні шоу, створювані самою компанією.
Google вперше змінив логотип ОС Android Google вперше змінив логотип ОС Android
Google вперше з 2014 року змінила дизайн логотипу операційної системи Android.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми