Бензин та енергетика Автор: RomanK Друкувати

Російська газотруба в обхід України може "провалитися"

 • Джерело: nv.ua.  → Ключові теги: Газпром

  Днями Газпром почав будівництво (морське укладання) газопроводу в обхід України (Турецький потік). За розрахунками голови Газпрому Олексія Міллера, до кінця 2019 року турецькі і європейські споживачі отримають новий надійний маршрут для імпорту російського газу.

  2371_1464286273_llk.jpg (83.69 Kb)

  У повідомленні прес-служби російської компанії зазначається, що укладання веде судно Audacia компанії Allseas — підрядника будівництва обох ниток морської ділянки газопроводу. Судно також буде використовуватися для протягування труб з берега через мікротунелі. Будівництво газопроводу Турецький потік у глибоководній частині Чорного моря буде вести трубовкладальне судно Pioneering Spirit.

  Нагадаємо, що в кінці 2016 року Росія і Туреччина підписали міжурядову угоду за проектом Турецький потік. Це проект експортного газопроводу з Росії до Туреччини по дну Чорного моря в обхід України і далі до кордону Туреччини з суміжними країнами. Перша нитка газопроводу буде призначена для турецького ринку, друга – для газопостачання країн Південної та Південно-Східної Європи. Потужність кожної нитки – 15,75 млрд куб м газу на рік.

  Запуск газопроводу Турецький потік у підсумку може призвести до істотного зниження транзиту газу через Україну і підвищення вартості газу, що закуповується Україною для власних потреб. “Правда, станеться це лише після завершення чинних контрактів між Газпромом і Нафтогазом і тільки в частині обсягу газу, споживаного південною Європою. Центральній і західній Європі вигідніше купувати газ, який транзитується через Україну”, – переконаний Віктор Мороз, керівний партнер АО Suprema Lex.

  Між тим сама по собі перша нитка Турецького потоку не несе суттєвої загрози втрати транзитних обсягів для України, оскільки призначена для транспортування газу виключно до самої Туреччини (куди транзитні потоки через наш напрямок сьогодні дуже незначні).

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україну очікує "безвіз" з країнами Азії та Латинської Америки - Порошенко

  “Але подальші нитки цього газопроводу будуть транспортувати газ до країн південної частини Східної і Центральної Європи, отримують газ через наші магістральні газопроводи. Відповідно, ми втратимо до 45 млрд куб м транзиту на цьому напрямку”,- попереджає Олександр Харченко, директор Центру досліджень енергетики.

  Утім, на думку британських аналітиків Оксфордського інституту енергетичних досліджень, Росія теж може прогоріти з газовим проектом Турецький потік. Вони пророкують Турецькому потоку недозавантаженість через те, що турки хочуть знизити споживання газу. Всупереч новому газовому проекту Анкара взяла курс на зниження газової частки в енергетиці країни — імпортний газ займає до 98% від усього використовуваного в країні блакитного палива.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Рейтинг найпопулярніших браузерів у світі Рейтинг найпопулярніших браузерів у світі
Найпопулярніший мобільний браузер Google Chrome. Ним користують майже 55% осіб.
Apple та Samsung знайшли компроміс у патентній війні Apple та Samsung знайшли компроміс у патентній війні
Сума виплат за порушення патентів навряд чи вплине на чистий прибуток компаній.
Google анонсував створення власного месенджера Google анонсував створення власного месенджера
Компанія Google працює над створенням нового месенджера Chat, який замінить стандартні СМС на пристроях Android.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми