Бензин та енергетика Автор: RomanK Друкувати

"Нафтогаз" виставить рахунок "Газпрому"

 • Джерело: nv.ua.  → Ключові теги: газ, Нафтогаз, Газпром

  В результаті скасування Стокгольмським арбітражом принципу “бери або плати” в договорі “Нафтогазу” з “Газпромом”, Україні належить компенсація переплати за газ, відібраний у IV кварталі 2014-го і в 2015 році, тобто за періоди, коли країна платила за газ за ціною, вищою від європейської, повідомляє Новое время з посиланням на заяву головного комерційного директора “Нафтогазу України” Катерини Шаповал.

  5432_146792_naftogaz.jpg (56.69 Kb)

  “Ми не заперечували, що взяли газ в 2014-му і маємо за нього заплатити. Ми не вимагали в арбітражі, щоб нам дозволили не платити. Ми просили, щоб переглянули ціну. Цю вимогу було задоволено з квітня 2014 року. На жаль, не з 2011-го, як було зазначено в нашому позові. І ми просили європейську ціну мінус вартість транспортування. Але арбітраж сказав: просто європейська ціна. Адже за харківською знижкою в 2011-2014 роках не видно, що до квітня 2014 року ціна за контрактом була вище рівня європейських цін. Тож перегляд ціни буде лише з квітня 2014 року”, – повідомила вона.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Які банки можуть скоро продати в Україні

  Також Шаповал зазначила, що в результаті перегляду Україні буде покладатися компенсація переплати за газ, відібраний у IV кварталі 2014-го і в 2015 році. Тобто за періоди, коли країна платила за газ за ціною, вищою від європейської.

  “Ціна, яка буде переглянута з квітня 2014 року, почне застосовуватися не тільки до обсягів власне 2014 року, але і до того газу, який ми брали в 2015-м. Ми за нього заплатили за “зимовим пакетом”. Згідно з переглянутою ціною, там переплата з нашого боку”, – підкреслила вона.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Google і levi's показали розумну куртку Google і levi's показали розумну куртку
Google і levi’s випустили нову технологічну джинсову куртку, за допомогою якої можна дзвонити і робити селфі.
Huawei оновила лінійку Huawei оновила лінійку "розумних" годинників
Компанія Huawei анонсувала дві нові моделі “розумних” годинників для дітей на початку цього місяця, а днями модель Huawei Children’s Watch 3S або Huaw...
lifecell ввів тарифи по 20 гривень lifecell ввів тарифи по 20 гривень
16 вересня 2019 р. діджитал-оператор lifecell запустив новий регіональний тариф для мешканців 32 міст України.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми