Бензин та енергетика Автор: RomanK Друкувати

На нафтовому ринку з'явився новий гравець-гігант

  • Джерело: vesti-ukr.com.  → Ключові теги: Китай, ціни, нафта

    Основними драйверами на ринку нафти останнім часом називають сланцевий сектор США і видобуток в країнах ОПЕК, проте незабаром на перший план може вийти Китай і обвалити котирування.

    6587_9yiwtie_650x410.jpg (35.22 Kb)

    Спроби ОПЕК і Росії скоротити глобальну пропозицію на світовому ринку нафти можуть виявитися марними, і причиною тому може стати Китай. Таку думку висловив один з авторів Oilprice. Піднебесна останнє десятиліття активно скуповувала нафту для поповнення своїх нафтових резервів. І хоча офіційно їх обсяги не розкриваються, використовуючи непрямі дані, експерти оцінюють обсяг стратегічних резервів Китаю в 600 млн барелів станом на травень цього року.

    Якщо припустити, що з травня по серпень запаси зросли ще, цілком можливо, зараз китайський нафтовий резерв можна порівняти з американським, який становить 678,9 млн барелів.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Експерт: українці сплачують тарифи за євростандартами

    За даними Financial Times, цього року імпорт нафти в Китай зріс рекордними темпами, і його денне значення досягло цифр американського імпорту в 8 млн барелів на день.

    Аналітики вважають, що більша частина цього імпорту йде якраз в резерви, але можливості сховищ не безмежні, тому можна припустити, що зараз резерви близькі до свого максимуму. Цей факт, знову ж таки, на думку аналітиків, може спровокувати хаос на ринку.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Експерт: українці сплачують тарифи за євростандартами

    За словами стратега RBC Capital Markets Майкла Трена, в цьому році китайський імпорт нафти зростав вдвічі швидше, ніж в минулі роки, що відповідно підтримувало ціни на нафту. У підсумку, якщо імпорт нафти в КНР почне скорочуватися, а це, якщо вірити висновкам аналітиків, неминуче, то впаде і попит, а значить, ціни втратять підтримку.

    До речі, в липні обсяг нафтового імпорту Китаю скоротився до мінімальних позначок з початку року – 8,16 млн барелів на день.

    У Financial Times стверджують, що темпи приросту імпорту нафти в Китай у другій половині року можуть скоротитися до 700 тис. барелів на день, а в наступному році і зовсім до 100 тис. барелів. Таким чином, до кінця наступного року нафтові сховища Китаю можуть бути заповнені до межі.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Як український малий бізнес змушений годувати чужі корпорації Як український малий бізнес змушений годувати чужі корпорації
Останнім часом ситуація в сфері інтернет-торгівлі стає дедалі загрозливішою. За даними Опендатабот та Прозорро, близько 30% малого бізнесу в Україні п...
Одна історія кар’єри в ІТ, яка могла не статися — шлях до успіху у кібербезпеці Одна історія кар’єри в ІТ, яка могла не статися — шлях до успіху у кібербезпеці
Що робити, коли життя несподівано змінює маршрут, а майбутнє стає розмитим? Як знайти себе, якщо опори більше немає, а університетський диплом чи попе...
Як Ploom допомагає зменшити дим і неприємний запах? Як Ploom допомагає зменшити дим і неприємний запах?
Усім відомо, що традиційне куріння сигарет супроводжується характерним димом і неприємним запахом, який залишається на одязі, у приміщеннях та на воло...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми