Бензин та енергетика Автор: RomanK Друкувати

Прогноз цін на АЗС до початку жовтня

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: АЗС, ціни, пальне

    Влітку бензин і дизпаливо істотно не подорожчали, але злетів у ціні автогаз. Восени заправити авто стане дорожче, кажуть експерти.

    2691_7pdkovy4.jpg (50.42 Kb)

    Сьогодні заправити автомобіль з баком на 48 л бензином "А-95" дешевше на 24,96 гривні, ніж в червні. Настільки ж подешевшав і "А-92". Заправка бака дизпаливом подешевшала на 42,7 гривні. Однак заправка автогазом подорожчала. Що буде з цінами на паливо у вересні.

    Що було з цінами на паливо влітку

    Ціна бензину на АЗС залежить від вартості нафтопродуктів на європейських ринках і курсу долара. Українські компанії розплачуються за імпортні нафтопродукти і платять податки в валюті. Тому цінники на заправках прямо залежать від курсу гривні. Практично все літо національна валюта тільки зміцнювалася, а вартість нафти була відносно стабільною. До того ж обсяги продажів істотно не змінилися. Це головні причини здешевлення бензину на заправках, зазначає співголова Фонду енергетичних стратегій Дмитро Марунич.

    Так, літр 95-го і 92-го подешевшав за літо на 52 копійки. Дизпаливо стало дешевше на 89 копійок. Однак, за словами заступника директора науково-технічного центру "Психея" Геннадія Рябцева, заправки пішли на зниження цін на бензин і дизпаливо, щоб стимулювати попит.

    "Завдяки тому, що нафтопродукти на кордоні дешевшали – знизилися ціни в оптових продажах. Це позначилося на цінах на заправках. Щоб стимулювати попит, компанії було витрачено не лише на збільшення знижок для постійних клієнтів, а й на зниження вартості цін на стелах", – говорить експерт.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Офіційні подробиці нової пенсійної реформи

    Однак істотно подорожчав автогаз через дефіцит палива на ринку. З квітня до кінця червня ціни на автогаз падали. Через це трейдери не завозили до країни газ з запасом, говорить аналітик "Консалтингової групи А-95" Артем Куюн. Ситуацію ускладнили нелегали: "Купуючи за безналом газ у великих трейдерів, вони відразу ж перепродували його за готівку на 300-500 грн/т дешевше (не сплачуючи 20% ПДВ). В результаті ресурсна діра наростала", – зазначив аналітик.

    Якими будуть ціни на паливо у вересні

    Подорожчання долара на одну гривню спровокує підняття цін на бензин і дизпаливо на 60-70 копійок за літр, зазначає Геннадій Рябцев. Якщо подорожчає нафта на 1%, то бензин знову подорожчає на 10 копійок за літр. За прогнозами аналітиків, гривня у вересні втратить свої позиції, які закріпила влітку.

    Ціни на паливо залежать від двох чинників: ціни на зовнішньому ринку, оскільки Україна імпортозалежна, і курсу гривні, говорить експерт нафтового ринку Леонід Косьянчук. "Імпорт має таку особливість: купуємо за валюту – продаємо за гривні, потім знову купуємо валюту. Якщо гривня падає, то операторам може не вистачити прибутку, щоб закупити таку ж кількість палива. Тому ціни зростають. На зовнішньому ринку коливання завжди є. До вчора був підйом, вчора – знову барель подешевшав. Всі ці коливання згладжуються – ринок може і не відреагувати. А ось до курсу валют ціни дуже чутливі", – коментує експерт.

    До кінця вересня ціни на автогаз можуть впасти до 11-12 гривень за літр, прогнозує заступник директора НТЦ "Психея" Геннадій Рябцев. Вже зараз він дешевшає на 5-7% на тиждень. Ціни опустяться до прогнозованого рівня, якщо до кінця місяця гривня не обвалиться, говорить він.

    Протилежна ситуація на ринку бензину і дизпалива. Аналітик прогнозує, що дизпаливо подорожчає приблизно на 70 копійок, бензин – на 1,5 гривні. До цього призведе можливе падіння національної валюти і зростання цін на світовому ринку. За словами Геннадія Рябцев, це може статися, оскільки країна купує 80% енергоресурсів. Тому курс валют визначатиме вартість палива наприкінці вересня. Якщо гривня не падатиме – вартість може залишитися стабільною.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й
Глобальний конструктор сайтів з українським корінням, Weblium, підбив підсумки насиченого 2024 року, в якому компанія досягла значних результатів у ро...
Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми