Інвестори на ринку чорного золота поводяться неоднозначно на тлі новин із США і Лівії.
Ціни на нафту еталонних марок демонструють слабкі і різноспрямовані зміни в ході азіатських торгів, залишаючись біля мінімуму за останні два тижні.
Так, грудневі ф'ючерси на нафту марки Brent на лондонській біржі ICE Futures подорожчали до 55,82 долара за барель. При цьому котирування ф'ючерсів на нафту WTI на листопад знизилися до 49,93 долара за барель.
Таким чином, вартість WTI опустилася нижче за позначку в 50 за барель вперше за останні два тижні.
Як пояснюють аналітики, з одного боку, підтримку ринку надають дані про різке скорочення запасів палива в США. Однак, з іншого боку, трейдери оцінюють дані про зростання американської нафтовидобутку і експорту. Крім того, негативний вплив роблять новини про те, що Лівія відновила видобуток на найбільшому в країні родовищі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НБУ і ФГВФО погодили ліквідацію ще одного банку
Як повідомлялося, раніше нафта у світі почала дешевшати через те, що країни ОПЕК збільшили її видобуток за вересень на 50 тисяч барелів на добу. Рівень дотримання угоди ОПЕК+ про зниження обсягів видобутку у вересні знизився до 86% з 89% в серпні, показало дослідження.
Нагадаємо, сьогодні, 5 жовтня також стало відомо, що Росія починає експорт нафти з Ірану - сторони погодили документи щодо постачання іранської нафти. Раніше нафту в Ірану почала купувати і Білорусь. Країна робить це, щоб замістити скорочення поставок нафти з Росії.