Крім зростання частки дорожчої електроенергії, виробленої на ТЕС і ТЕЦ, до збільшення тарифів також призведе інфляція, падіння курсу гривні, дивідендна політика держкомпаній та зростання зарплати.
Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики і вугільної промисловості України (НКРЕКП) отримала прогнозний баланс електроенергії на 2018, який затверджений Міністерством енергетики. Згідно з ним, в Україні є передумови для підвищення тарифів на електроенергію.
Про це повідомив голова відомства Дмитро Вовк на своїй Facebook-сторінці.
Згідно з представленою презентацією, за даними Міненерговугілля, передбачається скорочення частки АЕС у виробництві електроенергії у 2018 році, в порівнянні з поточним роком, з 54,2% до 52,7%, ГЕС – з 5,3% до 5%. При цьому частка ТЕС, навпаки, має зрости з 30,2% до 31,2%, ТЕЦ і когенераційних установок – з 7,2% до 7,6%.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У "Приватбанку" з'явився потенційний іменитий покупець
За розрахунками відомства, ГАЕС наростять свою частку з 1% до 1,1%, а альтернативні джерела – з 1,2% до 1,3%.
У Міненерговугілля розраховують, що загальне виробництво електроенергії у 2018 році зросте на 1,2% (на 1,9 млрд кВт/год).
Згідно з прогнозами НКРЕКУ, крім зростання частки дорожчої електроенергії, виробленої на ТЕС і ТЕЦ, в загальному балансі, до збільшення тарифів також призведе інфляція, падіння курсу гривні, дивідендна політика держкомпаній, зростання зарплати.
Нагадаємо, експерти заявляли, що оптова ринкова ціна електроенергії не покриває реальної вартості вугілля для електростанцій через збільшення обсягів імпорту.