Інвестори стурбовані подіями на сході і американською статистикою.
Світові ціни на нафту демонструють позитивну динаміку. Вартість нафти зростає на стурбованості трейдерів в зв'язку з заявами президента США Дональда Трампа з ядерної угоди з Іраном, а також напруженості в Іраку в зв'язку з референдумом про незалежність курдської автономії, свідчать дані торгів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні дефіцит коштів для фінансування субсидій
Станом на 10:41 вартість грудневих ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent піднімалася до 58,05 доларів за барель. Ціна листопадових ф'ючерсів на нафту марки WTI збільшувалася до 52,12 долари за барель.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні дефіцит коштів для фінансування субсидій
Ситуація на Близькому Сході викликає побоювання в учасників ринку через перспективу перебоїв в постачанні "чорного золота". Раніше видання The Washington Post з посиланням на власні джерела в Білому домі повідомило про те, що президент США Дональд Трамп має намір анулювати ядерну угоду з Іраном. При цьому постійний представник США в ООН Ніккі Хейлі заявила про те, що Вашингтон не виходить з ядерного угоди з Тегераном. Проте, за словами Трампа, Білий дім буде працювати з Конгресом над "серйозними недоліками" міжнародної угоди з Іраном, а США введуть проти Ірану нові санкції за підтримку тероризму.
Тим часом в Іраку урядові війська і військові формування курдів ведуть боротьбу за нафтові родовища поблизу міста Кіркук. Раніше в курдської автономії пройшов референдум про незалежність від Іраку, в офіційному Багдаді його назвали незаконним.
Підтримують ціни на сировину і дані про кількість бурових установок в США. Згідно з даними нафтогазової сервісної компанії Baker Hughes, за тиждень, що завершився 13 жовтня, кількість бурових установок в США знизилася на вісім штук, до 928 одиниць. У річному вираженні їх кількість зменшилася в 1,7 рази – на 389 штук. При цьому кількість нафтових бурових установок знизилася на п'ять штук, – до 743 одиниць.
Раніше нафта в світі почала дешевшати через те, що країни ОПЕК збільшили її видобуток за вересень на 50 тисяч барелів на добу. Рівень дотримання угоди ОПЕК + про зниження обсягів видобутку у вересні знизився до 86% з 89% в серпні, показало дослідження. Вартість еталонної марки WTI тоді впала нижче 50 доларів за барель.