Бензин та енергетика, Тарифи. Ціни. Штрафи Автор: RomanK Друкувати

МВФ може змусити Україну змінити ціну на газ для населення

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: МВФ, газ, тарифи

    Данилюк запевнив, що Фонд не вимагає ніякої конкретної формули.

    7275_13911-1_large.jpg (45.77 Kb)

    Українська сторона веде переговори з Міжнародним валютним фондом (МВФ) за формулою розрахунку ціни на природний газ для внутрішніх споживачів до повної лібералізації ринку. Про це повідомив міністр фінансів України Олександр Данилюк у Вашингтоні за підсумками переговорів з керівництвом МВФ.

    "Нам необхідно знайти формулу, яка буде визначати ціну на газ на період до повної лібералізації ринку, і зараз ми над цим працюємо. Я не думаю, що нам знадобиться багато часу", – заявив Данилюк.

    За його словами, ні українська сторона, ні Фонд не наполягають на якійсь конкретній формулі розрахунку ціни. Данилюк нагадав, що в програмі співпраці з МВФ зафіксований принцип імпортного паритету.

    "Ціна, за якою газ продається в Україні, повинна відповідати цінам на газ, що імпортується в Україну. Тому ми дивимося на ціну газу, що імпортується в Україну і приймаємо це як базу. Це те, з чим ми приїхали, це і є імпортний паритет", – пояснив глава Мінфіну.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні дефіцит коштів для фінансування субсидій

    Він також повідомив про досягнення прогресу в переговорах з МВФ з цього питання.

    "Як це порахувати, до чого це призведе – це зараз в роботі. Але ключове – це зафіксувати цей принцип, щоб ми не пішли в неправильному напрямку. І тут у нас є повне взаєморозуміння з МВФ", – підсумував Данилюк.

    Як повідомлялося, Міністерство енергетики та вугільної промисловості оприлюднило нову формулу розрахунку ціни на природний газ для населення, якої обгрунтована незмінність ціни до 1 квітня 2018 року. МВФ вимагає, щоб ціна на газ в Україні була ринковою.

    Підвищення цін на газ також передбачено постановою Кабміну від 22 березня 2017 року, яке діє до 1 квітня 2018 року. Згідно з документом, ціна на газ розраховується на базі імпортного паритету – середньої ціни на імпортний газ за певний період. Уряд мав опублікувати цей показник 1 липня. Замість цього 26 вересня Кабмін протокольним рішенням відклав дату публікації на невизначений термін.

    За методикою, яка діє зараз, якщо за підсумками року фіксується відхилення плюс-мінус 10%, то ціна на наступний опалювальний сезон повинна переглядатися. Згідно з даними Міненерго, якщо слідувати цим правилам, то ціна на газ повинна зрости на 17,6%.
    При цьому в уряді вважають, що така ціна є неприйнятною через низьку платоспроможність населення. Як заявляв раніше прем'єр-міністр Володимир Гройсман, така позиція є принциповою для уряду.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000 Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000
Ласкаво просимо в захоплюючий світ пасивного доходу! Якщо ви шукали спосіб легко заробити гроші, насолоджуючись вільним часом, не шукайте далі. Сьогод...
Натяжные потолки: идеальное решение для вашего дома Натяжные потолки: идеальное решение для вашего дома
Натяжные потолки — это современное и практичное решение для обновления интерьера вашего дома. Они представляют собой полотно, натянутое на металлическ...
Венчур білдер CLUST виводить бренд вітамінів Perla Helsa на ринок Польщі Венчур білдер CLUST виводить бренд вітамінів Perla Helsa на ринок Польщі
Венчур білдер CLUST оголосив про співпрацю з відомим українським брендом вітамінів і дієтичних добавок Perla Helsa та вихід на ринок Польщі. Тестувати...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми