Бензин та енергетика, Влада та політики Автор: RomanK Друкувати

Переговори між МВФ і Мінфіном провалилися

 • Джерело: ukranews.com.  → Ключові теги: МВФ, Мінфін

  Міністр фінансів Олександр Данилюк у Вашингтоні не зміг домовитися з МВФ про ціну газу на поточний опалювальний сезон.

  7275_13911-1_large.jpg (45.77 Kb)


  МВФ категорично відмовився змінювати попередньо погоджені з урядом України умови визначення ціни газу для населення на опалювальний сезон 2017-2018 років, що має призвести до її підвищення на 17,6%.

  За інформацією джерел, це були останні переговори з кредитором з цього питання.

  МВФ був запропонований урядом України абсолютно новий варіант змін принципу визначення ціни імпортного паритету. МВФ зайняв принципову позицію – ніяких ретроактивних змін.

  В уряді не роблять різких заяв, однак вимогу МВФ виконувати не збираються і мають намір залишити ціну газу на колишньому рівні до 1 квітня.

  Така ситуація, а також невиконання Україною ще цілої низки умов, робить практично неможливим продовження виділення кредитних коштів мінімум до середини весни 2018 року.

  Останні заяви представників МВФ підтверджують, що до конкретного результату ці переговори не привели. За словами джерел в уряді, це була остання можливість домовитися з кредитором про ціну газу на поточний опалювальний сезон.

  МВФ як і раніше категорично проти зміни досягнутих раніше домовленостей.

  Підвищення цін на газ вимагає постанова Кабінету міністрів № 187 від 22 березня поточного року, розроблена Міністерством економічного розвитку і торгівлі.

  Так, згідно з документом, вона розраховується на базі імпортного паритету (середня ціна імпортного газу за певний період – ред.).

  Уряд повинен був опублікувати цей показник ще 1 липня. Замість цього 26 вересня Кабмін протокольним рішенням відклав дату публікації на невизначений термін.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Накопичувальна пенсійна система: всі подробиці

  Відстрочити оприлюднення ціни вирішили до узгодження механізму її визначення з МВФ і Європейською енергетичною спільнотою. До публікації рішення ціна залишиться на поточному рівні – 4,942 тис. грн за тисячу кубометрів без ПДВ.

  За методикою, що діє в даний момент, якщо за підсумками року є відхилення “плюс/мінус” 10%, ціна на наступний опалювальний сезон повинна переглядатися.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Xiaomi випустить смарт-браслет Xiaomi випустить смарт-браслет
Смарт-браслет Xiaomi Mi Band 3 став хітом продажів, ледь з’явившись на ринку. Однак незважаючи на всі переваги новинки, багатьом користувачам не виста...
Рейтинг найпопулярніших браузерів у світі Рейтинг найпопулярніших браузерів у світі
Найпопулярніший мобільний браузер Google Chrome. Ним користують майже 55% осіб.
Apple та Samsung знайшли компроміс у патентній війні Apple та Samsung знайшли компроміс у патентній війні
Сума виплат за порушення патентів навряд чи вплине на чистий прибуток компаній.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми