Бензин та енергетика Автор: RomanK Друкувати

Яку взимку будуть суми у газових платіжках українців

  • Джерело: ubr.ua.  → Ключові теги: тарифи, газ

    Постачальники тепла і гарячої води накопичують збитки за помилки в регулюванні тарифів для бюджетних організацій. Представники сектора називають ситуацію критичною і вимагають від влади вирішити проблему, інакше можуть бути проблеми з проходженням опалювального сезону.

    7275_13911-1_large.jpg (45.77 Kb)

    Тривогу про можливе підвищення ціни газу для населення на 18-19% (а з ним і вартості тепла, гарячої води тощо) посилюють заяви чиновників НКРЕКП та інших відомств, а також вимоги головного кредитора України — МВФ — про необхідність зрівняти тарифи для всіх категорій споживачів.

    У першому кварталі 2017 року бюджетні установи були прирівняні до населення (постанова КМУ №937 від 14 грудня 2016 року). А тому газ для опалення та гарячого водопостачання «бюджетників» відпускався компанією НАК «Нафтогаз України» за ціною 4942 гривень за тисячу кубометрів без урахування вартості транспортування та ПДВ.

    До цього газ для бюджетників коштував на 28% дорожче (по 7148 грн за тисячу кубометрів). Однак з квітня 2017-го вони знову випали зі списку пільговиків, і за новою постановою КМУ (№187 від 22 березня 2017 року) комунальники купують блакитне паливо за комерційними розцінками, тобто в 1,6 рази дорожче (7907 грн).

    Водночас тарифи на тепло, встановлені для бюджетних організацій, знаходяться приблизно на одному рівні з населенням, тобто враховують пільгову ціну палива. В результаті за сировину компанії ТКЕ платять дорожче, а продають тепло дешевше, ніж воно реально коштує, що призводить до накопичення збитків.

    За даними ПАТ «Київенерго», щодня збитки від постачання тепла тільки соціальним об’єктам столиці становлять зараз 1,2 млн грн і будуть збільшуватися пропорційно зниженню температури навколишнього середовища. В цілому до кінця цього року збиток може скласти 541 млн грн.

    За словами експертів, якщо влада домовиться з МВФ, формулу розрахунку вартості газу для потреб населення підкоригують так, щоб залишити попередні показники. Або пустять ситуацію на самоплив, головне — дотягнути до квітня 2018 року.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й
Глобальний конструктор сайтів з українським корінням, Weblium, підбив підсумки насиченого 2024 року, в якому компанія досягла значних результатів у ро...
Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми