Бензин та енергетика Автор: RomanK Друкувати

РФ може заблокувати поставки нафтопродуктів до України

  • Джерело: ukrinform.ua.  → Ключові теги: нафта

    Створення мінімальних запасів нафти і нафтопродуктів стане однією з передумов для забезпечення енергетичної безпеки держави.

    4015_9yiwtie_650x410.jpg (35.22 Kb)

    Про це в ході круглого столу сказав директор спеціальних проектів науково-технічного центру "Психея" Геннадій Рябцев, повідомляє кореспондент агентства.

    "Якщо проаналізувати постачання нафти і нафтопродуктів в Україну, виявиться, що вони надходять з Росії в тому обсязі, який є критичним для енергетичної безпеки держави. У будь-який час, здійснивши політичний тиск, РФ може заблокувати значні обсяги поставок. Тому створення запасів нафти і нафтопродуктів треба розпочинати якомога швидше", - висловив думку Рябцев.

    Він нагадав, що гранична дата для створення в Україні мінімальних запасів нафти і нафтопродуктів - 2023 рік.

    Водночас віце-президент ВАТ "Концерн Галнафтогаз" із комерційних питань Юрій Кучабський заявив, що бізнес готовий нести витрати, пов'язані зі створенням запасів нафти і нафтопродуктів, але хоче гарантій. Адже створення мінімальних запасів нафти і нафтопродуктів в Україні вимагатиме від бізнесу понести додаткові витрати.

    "Яка б модель не була вибрана, внаслідок того, що це є досить дороге задоволення - створення таких резервів - це виллється у податок. Це буде або прямий податок з нафтопродуктів, або доведеться платити за поставки, але це буде. Як бізнес, будь-який податок ми сприймаємо негативно. Але ми розуміємо, що це треба зробити, цим шляхом пройшли усі країни ЄС", - сказав Кучабський.

    Він наголосив, що процес визначення моделі створення мінімальних запасів відбувається публічно та із залученням бізнесу.

    "Я досить оптимістично переконаний, що модель, яка не буде працювати, не з'явиться", - висловив думку Кучабський.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зарплати медикам рекордно виростуть: цифри вражають

    Представник Галнафтогазу додав, що оскільки для бізнесу виникають додаткові витрати, у результаті імплементації моделі не має бути спотворена конкуренція на ринку.

    "Щоб не вийшло так, що одні компанії платять, а інші - ні", - підкреслив Кучабський.

    Він також додав, що модель зі створення мінімальних запасів має існувати не для вирівнювання цін, а для забезпечення країни в моменти, коли здійснити поставки неможливо фізично.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

    Рекомендуємо

    Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу
    Уявіть: кожен запит доступу до ресурсів вашої компанії перевіряється ретельно, незалежно від того, хто і звідки намагається підключитися. Цю ідею покл...
    Найпопулярніші вакансії у Білій Церкві Найпопулярніші вакансії у Білій Церкві
    Біла Церква, як одне з найбільших міст Київської області, пропонує широкий спектр можливостей для працевлаштування. Незалежно від того, чи ви тільки п...
    Топ-10 мільярдерів: Ілон Маск знову очолив рейтинг найбагатших людей світу Топ-10 мільярдерів: Ілон Маск знову очолив рейтинг найбагатших людей світу
    У 2025 році засновник компаній SpaceX та Tesla Ілон Маск знову очолив рейтинг найбагатших людей світу за версією Bloomberg Billionaires Index, з капіт...
    Підписатись не коментуючи
    E-mail:

    День в фотографіях Всі фотографії

    Актуальні теми Всі актуальні теми