Бензин та енергетика Автор: RomanK Друкувати

РФ може заблокувати поставки нафтопродуктів до України

  • Джерело: ukrinform.ua.  → Ключові теги: нафта

    Створення мінімальних запасів нафти і нафтопродуктів стане однією з передумов для забезпечення енергетичної безпеки держави.

    4015_9yiwtie_650x410.jpg (35.22 Kb)

    Про це в ході круглого столу сказав директор спеціальних проектів науково-технічного центру "Психея" Геннадій Рябцев, повідомляє кореспондент агентства.

    "Якщо проаналізувати постачання нафти і нафтопродуктів в Україну, виявиться, що вони надходять з Росії в тому обсязі, який є критичним для енергетичної безпеки держави. У будь-який час, здійснивши політичний тиск, РФ може заблокувати значні обсяги поставок. Тому створення запасів нафти і нафтопродуктів треба розпочинати якомога швидше", - висловив думку Рябцев.

    Він нагадав, що гранична дата для створення в Україні мінімальних запасів нафти і нафтопродуктів - 2023 рік.

    Водночас віце-президент ВАТ "Концерн Галнафтогаз" із комерційних питань Юрій Кучабський заявив, що бізнес готовий нести витрати, пов'язані зі створенням запасів нафти і нафтопродуктів, але хоче гарантій. Адже створення мінімальних запасів нафти і нафтопродуктів в Україні вимагатиме від бізнесу понести додаткові витрати.

    "Яка б модель не була вибрана, внаслідок того, що це є досить дороге задоволення - створення таких резервів - це виллється у податок. Це буде або прямий податок з нафтопродуктів, або доведеться платити за поставки, але це буде. Як бізнес, будь-який податок ми сприймаємо негативно. Але ми розуміємо, що це треба зробити, цим шляхом пройшли усі країни ЄС", - сказав Кучабський.

    Він наголосив, що процес визначення моделі створення мінімальних запасів відбувається публічно та із залученням бізнесу.

    "Я досить оптимістично переконаний, що модель, яка не буде працювати, не з'явиться", - висловив думку Кучабський.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зарплати медикам рекордно виростуть: цифри вражають

    Представник Галнафтогазу додав, що оскільки для бізнесу виникають додаткові витрати, у результаті імплементації моделі не має бути спотворена конкуренція на ринку.

    "Щоб не вийшло так, що одні компанії платять, а інші - ні", - підкреслив Кучабський.

    Він також додав, що модель зі створення мінімальних запасів має існувати не для вирівнювання цін, а для забезпечення країни в моменти, коли здійснити поставки неможливо фізично.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й
Глобальний конструктор сайтів з українським корінням, Weblium, підбив підсумки насиченого 2024 року, в якому компанія досягла значних результатів у ро...
Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми