Бензин та енергетика Автор: RomanK Друкувати

Стало відомо, скільки Україна заробила на транзиті газу

 • Джерело: ukrinform.ua.  → Ключові теги: Нафтогаз

  Доходи від транзиту газу забезпечили близько чверті платежів Групи Нафтогаз у Державний бюджет за 9 місяців поточного року і становлять 24,9 млрд грн.

  4214_146792_naftogaz.jpg (56.69 Kb)

  Про це повідомили у прес-службі НАК “Нафтогаз України”.

  “За умови відсутності транзиту відрахування Групи до бюджету в періоді з 01.01.2017 по 01.09.2017 становили б близько 66,7 млрд грн замість фактичних 91,6 млрд грн 24,9 млрд грн бюджетних надходжень, які забезпечив транзит газу за 9 місяців, близькі за обсягом до фактичних видатків на освіту за цей же період і майже в півтора рази перевищують сукупні видатки на охорону здоров’я, спорт і захист довкілля”, – наголосили у Нафтогазі.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: МВФ прогнозує шок для світових фінансових ринків

  Як зазначають у компанії, без доходів від транзиту за результатами 2016 року держава була б змушена провести докапіталізацію Нафтогазу більше ніж на 5 млрд грн, що збільшило б державний борг на відповідну суму.

  “Збереження транзиту, про важливість якого неодноразово заявляло керівництво Нафтогазу, буде можливим лише за умови залучення кваліфікованого західного партнера до управління українською газотранспортною системою”, – наголошують у НАК.

  Як повідомлялося, відповідно до положень Третього енергопакету ЄС, Нафтогаз має відділити функцію транспортування газу, передавши її новій незалежній компанії. Такою компанією має стати новостворена ПАТ “Магістральні газопроводи України”. У Нафтогазі неодноразово заявляли, що для збереження транзиту після 2019 року до управління магістральними газопроводами треба залучити незалежного партнера.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Визначено найдорожчі бренди світу Визначено найдорожчі бренди світу
Apple, Google, Amazon і Microsoft залишаються найдорожчими брендами, незважаючи на пильну увагу антимонопольних органів до технологічних концернів. Ва...
Google і levi's показали розумну куртку Google і levi's показали розумну куртку
Google і levi’s випустили нову технологічну джинсову куртку, за допомогою якої можна дзвонити і робити селфі.
Huawei оновила лінійку Huawei оновила лінійку "розумних" годинників
Компанія Huawei анонсувала дві нові моделі “розумних” годинників для дітей на початку цього місяця, а днями модель Huawei Children’s Watch 3S або Huaw...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми