Бензин та енергетика Автор: RomanK Друкувати

Оператори АЗС назвали причини зростання цін на бензин і дизпаливо

 • Джерело: biz.censor.net.ua.  → Ключові теги: АЗС, бензин, пальне

  Підвищення роздрібних цін на нафтопродукти викликаний зростанням цін на нафту, зниженням курсу гривні, а також рядом тимчасових факторів.

  5095_7pdkovy4.jpg (50.42 Kb)


  Про це оператори ринку заявили в ході наради з обговорення захисту економічної конкуренції на ринках бензинів і дизельного палива, яке відбулося 17 листопада в Антимонопольному комітеті України (АМКУ).

  "Під час наради оператори ринку відзначили, що зростання цін на нафтопродукти протягом вересня - листопада 2017 року було обумовлене низкою чинників, а саме: зростанням котирувань на нафту і нафтопродукти на європейських ринках, зростанням курсу валют", - сказано в повідомленні.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: МВФ допоможе "полатати діри" у бюджеті України на 2018 рік

  Крім того, на зростання цін на АЗС вплинуло скороченням обсягів поставок бензинів і дизельного палива з Республіки Білорусь через планової зупинки виробничих потужностей у зв'язку з чим значна кількість оптових трейдерів, представлених на українському ринку, були змушені шукати альтернативні джерела поставок ресурсу, зокрема в країнах Європи, з порівняно вищими цінами.

  Також оператори ринку відзначають збільшення термінів відвантаження нафтопродуктів і відсутність залізничних цистерн для перевезення бензину і дизельного палива і збільшення експлуатаційних / виробничих витрат на утримання АЗС.

  У свою чергу, Антимонопольний комітет України продовжує відстежувати ситуацію на ринках світлих нафтопродуктів на предмет дотримання учасниками зазначених ринків вимог законодавства про захист економічної конкуренції.

  "Наявність об'єктивних чинників для зростання роздрібних цін на нафтопродукти не виключає можливості існування також і суб'єктивних чинників цього зростання. Особливу увагу Комітет приділяє ситуації щодо одночасного, систематичного підвищення цін на нафтопродукти і установки їх на однаковому рівні окремими операторами ринку, оскільки це може бути обумовлено вчиненням антиконкурентних узгоджених дій ", - зазначив уповноважений АМКУ Валерій Полюхович.

  Нагадаємо, дизельне паливо і бензини почали дорожчати з 8 вересня. Тоді ціни зросли в середньому на 10 коп. / Л. Всього з 7 вересня по 13 листопада середня вартість бензину марки А-92 зросла на 2,97 грн / л, А-95 - на 2,90 грн / л, А-95 + - на 2,87 грн / л, а дизпаливо додало 3, 37 грн. / л. На заправках верхнього і нижнього цінового сегмента за цей період паливо подорожчало в середньому на 2,5-3грн / л.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Найкращі фільми про бізнес та фінанси - 2018 Найкращі фільми про бізнес та фінанси - 2018
ТОП-5 прем'єр 2018 року про бізнес і гроші.
Топ 5 смартфонів з найкращими камерами для яскравих фотографій Топ 5 смартфонів з найкращими камерами для яскравих фотографій
Вибираючи модель смартфона покупці звертають увагу на камеру, яка є важливим елементом будь – якого сучасного гаджета. Мобільник завжди знаходиться пі...
Bloomberg склав рейтинг найдорожчих стартапів Bloomberg склав рейтинг найдорожчих стартапів
Китайська компанія Bytedance обігнала Uber і стала найдорожчим приватним стартапом в світі.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми